Podzimní tipy na výlet

S příchodem podzimu určitě nemusíte svůj cestovatelský batůžek pověsit na hřebík, vždyť barvy podzimu jsou krásné a je tolik míst, které stojí za to navštívit! Gastrovylety.cz pro Vás připravili několik tipů kam vyrazit na podzimní výlet.

Dýňování v Máslovicích…

Na obrázku ke článku recepty z dýně je dýně posazená v košíkuS podzimem je tradičně spojena úroda dýní všech roztodivných barev a tvarů a v muzeu másla v Máslovicích nedaleko Prahy se koná Máslovické dýňování. V sobotu 19.října 2013 od 13:00 hod si zde budete moci prohlédnout a sami zkusit vyřezat strašidýlka a skřítky z dýní, děti se budou moci zúčastnit soutěží a dospělí ochutnají speciality z této zajímavé zeleniny. Více se o muzeu másla dozvíte z našeho článku zde. Šéfkuchař a redaktor gastrovýletů Dušan Metelka pro vás připravil zajímavé recepty z dýní, které naleznete zde.

S baterkou za historií gastronomie..

Noční prohlídka v muzeu gastronomieV muzeu gastronomie pro Vás a Vaše děti připravili atraktivní podvečerní prohlídky, kdy je část expozice osvětlena pouze svíčkami, konají se 17. října, 31. října, 14. listopadu a 28. listopadu vždy od 17 hodin. Návštěvníci budou pomocí baterek odhalovat, co zůstává na denním světle skryto. Více o muzeu gastronomie naleznete zde.

Doprovoďte kozičky na pastvu na farmě rozinka..

Koza na fotce z kozí farmy Rozinka5.10.2013 se na Kozí farmě Rozinka v Čelechovicích na Hané bude konat den otevřených dveří nazvaný Poslední pastva aneb holky, domů. Kozičky doprovodíte na pastvu ve 14.00 hod. Zároveň si s paní majitelkou Jarmilou Zelenskou budete povídat o chovu koz, životě na farmě, o výrobě pochoutek z kozího mléka, které budete moci i ochutnat. Děti si poslechnou pohádku o kůzlátkách z Čelechovic. Podrobnosti o farmě naleznete v našem článku zde.

Podzimní romantika na přehradě..

Přehrada na LabyPokud máte chuť na romantickou procházku podzimní přírodou a třeba i ,,ulovení” nějaké pěkné fotografie, můžeme doporučit procházku po břehu Labe v okolí přehrady Les království, nedaleko Dvora králové nad Labem. Více o této romantické stavbě píšeme zde.

Sladká módní přehlídka v muzeu čokolády..

Včelka mája z čokolády v muzeu čokoládyV muzeu čokolády a marcipánu v jihočeském Táboře vymodelovali sladkou výstavu pro všechny holčičky, dívky, ženy i dámy s názvem  Kouzelný svět marcipánové módy. Autorka výstavy Michaela Sehnalová vás na 60 modelech panenek v historických kostýmech provede světem módy Od Kleopatry po Kate, od antiky po Blanku Matragi, od fíkového listu k haute couture. Výstava se koná od 20. 9. 2013 do 30. 4. 2014. Více o muzeu naleznete zde.

Zahřejte se Meduňkou..

Obrázek nalévání čaje do šálku z konviceA pokud Vás na Vašich cestách podzimem někdo rozčílí, uvařte si čaj z Meduňky lékařské, bude se Vám po něm krásně odpočívat. Více o meduňce a jejích blahodárných účincích na lidský organismus si můžete přečíst v našem článku věnovanému této bylině zde. A kdyby jste chtěli místo cukru začít používat med tak o tomto zázraku přírody se více dozvíte zde.

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka a Lenka Žáková