Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

[slideshow_deploy id=’364’]

Probuďte své smysly na cestách s gastrovýlety.cz

 [singlepic id=38 w=320 h=240 mode=watermark float=left]Pokud při svých toulkách Českou republikou zavítáte do jižních Čech, určitě nezapomeňte navštívit malebné městečko Tábor, kde se nachází muzeum, které nadchne veškeré vaše chuťové buňky.

Muzeum čokolády a marcipánu naleznete v samotném centru města, nedaleko Žižkova náměstí. Expozice muzea zaujme nejen ty nejmenší, ale i dospělý člověk si při pohledu na perfektně zpracované pohádkové postavičky, rád zavzpomíná na Maxipsa Fíka, Včelí medvídky a spoustu dalších klasických ale i moderních pohádkových postav. Výstavní prostory se rozkládají ve třech podlažích, a provedou Vás historií čokolády a interaktivní model Vám přiblíží cestu kakaového bobu až do obchodu s čokoládou. Prohlédnete si také zajímavou sbírku obalů od čokolády, kterou muzeu poskytl významný český sběratel Stanislav Krámský. Každého určitě zaujme čokoládový model Žižkova náměstí zpracovaný šéf-cukrářem muzea v měřítku 1:100. Za zmínku také stojí věž ze známé reklamy na čokoládu Orion, která překvapivě není celá z čokolády.

Pohádkový sklep a jeho jeskyně zaujme a pobaví nejenom děti, permoníci a jejich čokoládový důl s čokopramenem, roztomile strašidelní čerti a pec Baby Jagy, umocní příjemný a veselý pocit z návštěvy muzea a zanechá na něj zejména u těch nejmenších dlouhou památku.

V muzeu se také nachází tvůrčí dílnička pro děti s každodenním programem, kinosál s pořady o čokoládě a venkovní odpočinková zóna.

Po prohlédnutí expozic muzea doporučujeme posezení v místní čokolatérii, kde u výborné kávy a degustace netradičních čokoládových pralinek, které jen tak někde jinde nenajdete (například v kombinaci s různými bylinkami či kořením), můžete sledovat přes skleněnou výlohu dění ve výrobně čokolády. Zajisté vás také zaujme nádherná čokoládová fontána.

Muzeum nabízí také prohlídku s průvodcem v českém a anglickém jazyku bez objednání a další jazykové varianty (německy, francouzsky a rusky) po domluvě.Na objednávku je možná nově také prohlídka ve znakové řeči.

Muzeum nabízí řadu doprovodných programů, například párování čokolády s vínem, degustace plantážní a original čokolády atd. na tyto akce je důležitá včasná rezervace. Gastrovýlety vás budou o těchto akcích vždy včas informovat.Jednu z akcí uspořádali gastrovýlety společně s muzeem, jednalo se o spojení čokolády a molekulární gastronomie. Reportáž z této akce naleznete zde. Zajímavé jsou také pořádané víkendové kurzy modelování z marcipánu. Při těchto kurzech souběžně muzeum pořádá program pro děti, takže máte vyřešené hlídání 🙂

Vstupné:

Dospělí: 130,-Kč                                                                                               Otevřeno denně

Studenti a senioři : 100,-Kč                                                                              10:00 – 17:00 hod

      Děti: 90,-Kč (do 6-ti let zdarma)

Kam dál:

Kontakt
 
Kotnovská 138, 39101
Tábor, Staré město
Webové stránky muzea
Zobrazit na mapě
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *