Gastrovýlety Vás zvou na výlet za zážitky, poznáním a ochutnáváním na Kozí farmu Rozinka

[slideshow_deploy id=’1344’]

Za devatero horami a devatero řekami…

IMG_3517v jedné malé vesničce v srdci Hané naleznete malou, zvídavému turistovi přívětivou farmu plnou koziček. Paní majitelka Jarmila Zelenská se zde stará o kozy původního českého plemene, a to o kozu bílou bezrohou-krátkosrstou. Jedná se o hobby chov, a paní Jarmila, byť je již na penzi, se o svá zvířátka stará s plnou vervou a hlavně s láskou. Když zavoláte předem, ráda si pro Vás udělá čas a na farmě Vám vše ukáže a poví Vám všechny zajímavosti o těchto zvířatech. Děti budou z koziček jistě nadšené a Vás dospělé určitě zaujme ochutnávka výborných kozích sýrů a mléka.IMG_3420 Dozvíte se také proč je kozí mléko tolik zdravé a jistě Vás překvapí, tak jako mě, že výrobky paní Jarmily, nejsou vůbec cítit po kozách, jak občas bývá zvykem. Je pro to jednoduché vysvětlení, a tím je čistá Hanácká příroda a hlavně to, že zvířata nejsou uzavřena v chlívku, ale běhají po pastvinách. Ještě bych rád zmínil, že prohlídka farmy je zdarma, ale každý by měl sám uvážit, zda přispět do kasičky u východu a přispět tak na rozvoj a běžný chod farmy.

Počítání kůzlátek a holky domů…

IMG_3483to jsou dvě akce pořádané každoročně na farmě pro veřejnost. Z jara děti pomáhají počítat kůzlátka a na podzim se můžete účastnit poslední pastvy před zimou, a pak už jen zvolat “…a holky domů”. O termínech konání těchto akcích Vás budeme informovat.

Sýr který si zamilujete…

IMG_3431v obchůdku na farmě si můžete vždy zakoupit čerstvé kozí mléko za 30,-Kč/litr a výborné tvarohové sýry, které ochutnáte, zamilujete si je a budete se sem chtít stále vracet. A hlavně, je budete jíst s pocitem, že to není anonymní sýr z plastového obalu, ale sýr od koziček, vašich kamarádek, které jste si na farmě prohlédli. A když se Vaše děti naučí pít kozí mléko, prospějete jejich zdraví. Kozí farma Rozinka v Čelechovicích na Hané stojí za to.

pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka a Lenka Žáková

Fotogalerie:

[nggallery id=19]

Kam dál:

Adresa farmy:
 
Jarmila Zelenská
Příční ulice 147
798 16
tel:608 369772
ajzel@email.cz
Zobrazit na mapě

Mapa :

Líbil se Vám náš článek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *