Tip na gastrovýlet: Dožínkové slavnosti v Jižním Tyrolsku

tanečníci,Dožínkové slavnostiDobrou příležitost k setkání s farmáři a jejich selskými produkty z Jižního Tyrolska budou mít návštěvníci v sobotu 17. října. V ten den totiž vypuknou v Bolzanu pod záštitou organizace Roter Hahn slavnosti dožínek neboli Erntedankfest. Jejich nedílnou součástí je selský trh, který patří se svou slavnostní atmosférou k nejoblíbenějším událostem v Jižním Tyrolsku a každý rok přiláká tisíce návštěvníků. Letos zde navíc nabídne své výrobky rekordních 35 farmářů.

A paleta nabízených produktů bude široká. Sahá od šťáv, vína, šnapsu a různých octů až po mléčné produkty, bylinky, vejce nebo zeleninu. Velká část zpracovaných produktů nese značku „Roter Hahn“. Ta je garantem nejvyšší kvality produktů a doložitelného jihotyrolského původu.

O značce kvality Roter Hahn
logo značky roterhahn Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness.

Vice o farmách zde

Vedle selských výrobců nabízených na trhu jsou neméně důležitou součástí dožínek i prezentace jednotlivých organizací a také těch, kteří z nich kouzlí vynikající pokrmy. O pohodu návštěvníků a hlavně jejich chutě se bude starat například Franz Mulser z horské chaty Gostner Schwaige na náhorní planině Seiser Alm, ale také řada selek se svými specialitami.

Kromě produktů ze statku a pochoutek ze selských kuchyní čeká na návštěvníky pestrý doprovodný program: hudební vystoupení, tradiční taneční vystoupení Schuhplattler-Gruppe, dětská zoo nebo tradiční skákání do sena.

A nadcházející oslavy mají ještě jednu zvláštnost. Letos poprvé budou označeny jako „GreenEvent“, což znamená, že jsou plánovány, organizovány a realizovány tak, aby byly co nejšetrnější k životnímu prostředí!

Pokud si cDěti si hrají v seně, dožínkové slavnosti v Jižním Tyrolsku hcete užít Jižní Tyrolsko tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn. Vyzkoušet můžete třeba statek Wernerhof v malebné vesničce Jenesien. Ten leží vysoko nad Bolzanem a kromě procházek vinohrady a jablečnými sady nabízí s
kvostné snídaně z vlastních produktů spolu s domácím tmavým chlebem.

Líbil se Vám náš článek?