Právě prohlížíte:

Ze zahraničí

Prasátko na rožni po italsku

Regiony v okolí hlavních nebo velkých měst a aglomerací v drtivé většině doplácí na svou polohu. Zájem, který vzbuzuje jejich mocný soused, od nich logicky odvádí pozornost. Jen málokdo tuší, že u mocného, turisticky opěvovaného a sádelního města nejen Italské republiky ale celého křesťanstva existuje tzv. Oblast římských pahorků.

Francouzská vinařská škola: Lekce po Burgundsku

Proto se každá vinařská oblast v Evropě snaží presentovat, jak nejlépe umí. Zajímavým způsobem se to povedlo burgundským vinařům. Díky své Škole burgundských vín se jim podařilo sloučit šíření znalostí o místních vínech s gastronomií a turistikou.

Rozkvetlé jabloně v Jižním Tyrolsku

Jarní vábení tyrolské přírody

Kde ještě před pár dny ležel sníh, dnes se už louka zelená. Jaro přichází nejen do údolí řek, ale pomalu se už dostává i do vyšších nadmořských výšek. Jarní období je plné pozitivních barev a vůní půdy i rozkvétajících květů, které si dosyta užijete i na italských jihotyrolských farmách sdružení Roter Hahn.

Peter Sagan za plotnou

Mezi svými zahraničními závody si udělal Peter Sagan přestávku v Bratislavě. Během jednoho dne si stihl odpočinout se svou Katkou a to trochu netradičně – v kuchyni.

Kouzelný večer s Hanou Zagorovou ve Vysokých Tatrách

Sezóna zábavy a dobrodružství v Tatrách začíná. Jedna z největších hvězd a stálice české populární hudby zavítá do Vysokých Tater. Zpěvačka a držitelka devíti Zlatých slavíků Hana Zagorová zazpívá 25. března v Grand Hotelu Kempinski High Tatras .

Köszeg – starobylé město s malým domem

Příhraniční maďarské městečko Köszeg je vítaným zpestřením na cestě do druhých největších maďarských lázní Bükfürdő. Spletitá síť starobylých uliček, dochované části městského opevnění, středověké brány a kostely, společně s majestátním hradem dodávají městu kouzelnou atmosféru.

Návod, jak doplnit energii po dobrém lyžování

Sezóna lyžování a snowboardingu je na horách stále v plném proudu. Mnohokrát si při sportování ani neuvědomujeme, jak rychle plyne čas. Jedna jízda, druhá a najednou zjistíme, že jsme byli na svahu několik hodin a téměř nic jsme nesnědli. Během lyžování spálíme hodně kalorií, pociťujeme mráz na tváři a také nám pořádně vyhládne. Proto bychom měli po lyžování doplnit energii tak, aby naše tělo mohlo pořádně zregenerovat.

Snímek dvojce lidí užívajících si v bazénu při dovolené v Maďarských lázních Bük

Relax a zábava v lázních Bükfürdő

Dopřejte si dovolenou plnou pohody a relaxace jen pár hodin jízdy od našich hranic. Vydejte se do lázní. Konkrétně do druhých největších Maďarských lázní Bükfürdő.