Právě prohlížíte: category

Ze zahraničí

Německo zaznamenává vzestup turistické návštěvnosti.

Češi v minulosti Německo užívali při svých cestách na dovolenou spíše jako zemi tranzitní. To se však již po řadu let výrazně mění a vlast našich západních sousedů se stává destinací cílovou. Bilance loňského roku podle informací Německé centrály cestovního ruchu (DZT) ukazuje, že výsledky dosáhly úrovně roku 2012.

K Balatonu letos nejen k vodě, ale i za kulturou

Veszprém, jedno z nejpřitažlivějších maďarských měst, získal pro letošní rok titul Evropské hlavní město kultury (EHMK). Navíc je I držitelem titulu UNESCO – Město hudby, který mu byl udělen v roce 2019 za jeho desetiletí trvající úsilí o širokou popularizaci hudby

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států.

KitzSki – prémiové zimní středisko

Během několika dnů, strávených zde před konáním světového mistrovství na proslulém Hahnenkammu jsme se o tom přesvědčili na vlastní oči. Sezona jede naplno, všechny kapacity uspokojivě využívány, ode dnů, kdy se tu závodilo, jsou i vynikající sněhové podmínky.

Za kulturou do Maďarska

Idea každoročně zvolit Evropské hlavní město kultury vznikla před více než 30 lety z podnětu řecké umělkyně a tehdejší ministryně kultury Řecka Meliny Mercouri.

Cestovní ruch za klimatických změn a měnících se hodnot

Pod tlakem změn zemského klimatu dochází v cestovním ruchu k rostoucímu posunu směrem k udržitelnějšímu cestování. Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály, odpovídá na otázky, zkoumající současné chování cestovatelů a možnosti, vznikající ve snaze o respektování tohoto trendu.

Na lyže do Rakouska

Jak je na rakouských svazích zvykem, i pro nadcházející sezonu se podařilo připravit celou řadu novinek a zlepšení pro sportovce a návštěvníky.

Netradiční pozvánka na Slovensko

Nedávno byly v oblasti horní Spíše nalezeny dokumenty a artefakty, dokládající významné etapy historie tohoto regionu. Mimo jiné z nich vyplývá, že ve Staré Lubovni stojí nejstarší dochovaný lihovar na Slovensku – z druhé poloviny 18. století.