Právě prohlížíte:

Gastrotipy & Ubytování

3 + 1 mýtů a překvapujících faktů, které jste o tucích nevěděli

Zrovna tak jako vajíčka, margaríny nebo cukr se i tuk ve stravě stává občasným nepřítelem v doporučení týkající se výživy. Proto nás nemůže překvapit, že veškeré tuky, které denně konzumujeme, jsou zahaleny množstvím mýtů a polopravd. Jak bychom se měli stravovat a kterým potravinám je lepší se vyvarovat?

Jak péct a vařit s margarínem

Jaký olej bychom měli použít ke smažení? Můžeme nahradit máslo margarínem? Můžeme s margarínem vařit nebo je dobrý spíše jen na namazání sendvičů?

Krekry k pivu, čaji, ale i jen tak k zakousnutí

Obiloviny jsou součástí potravy člověka již odnepaměti. Řadí se mezi nejstarší plodiny obyvatelstva. Z obilovin se vyrábí především chleba a běžné pečivo, bez nichž si dříve naši předci nedovedli představit život. Ale v současnosti je to jinak a ne každý v nich má zalíbení. Jsou lidé, kteří běžné pečivo vyřadili ze svého jídelníčku úplně, a jsou i lidé, kteří konzumují pouze určitý druh pečiva. Proto se pekaři a výrobci snaží vymyslet nové obohacující způsoby, jak dnešním trendům ve výživě vyhovět, ať už v podobě přídavků semínek do pečiva, bezlepkového pečiva, nebo různými složkami obohacujícími pečivo.

Nechte se okouzlit francouzským Dealko vínem Bruno Marret

Chtěli byste si dopřát sklenku prvotřídního sektu za odměnu, ale budete ještě řídit? Uzavřeli jste skvělý obchod, který se sluší zapít, ale máte zdravotní potíže a rozhodně alkohol by vám neprospěl či byste chtěli připít na zdraví kolegovi, ale na pracovišti je striktní zákaz? Právě pro takové chvíle tu je francouzské šumivé Dealko víno La Côte de Vincent Effervescent.