Právě prohlížíte:

Gastrotipy & Ubytování

Krekry k pivu, čaji, ale i jen tak k zakousnutí

Obiloviny jsou součástí potravy člověka již odnepaměti. Řadí se mezi nejstarší plodiny obyvatelstva. Z obilovin se vyrábí především chleba a běžné pečivo, bez nichž si dříve naši předci nedovedli představit život. Ale v současnosti je to jinak a ne každý v nich má zalíbení. Jsou lidé, kteří běžné pečivo vyřadili ze svého jídelníčku úplně, a jsou i lidé, kteří konzumují pouze určitý druh pečiva. Proto se pekaři a výrobci snaží vymyslet nové obohacující způsoby, jak dnešním trendům ve výživě vyhovět, ať už v podobě přídavků semínek do pečiva, bezlepkového pečiva, nebo různými složkami obohacujícími pečivo.

Nechte se okouzlit francouzským Dealko vínem Bruno Marret

Chtěli byste si dopřát sklenku prvotřídního sektu za odměnu, ale budete ještě řídit? Uzavřeli jste skvělý obchod, který se sluší zapít, ale máte zdravotní potíže a rozhodně alkohol by vám neprospěl či byste chtěli připít na zdraví kolegovi, ale na pracovišti je striktní zákaz? Právě pro takové chvíle tu je francouzské šumivé Dealko víno La Côte de Vincent Effervescent.

Masna Kozí slaví rok od otevření svého bufetu

Masna Kozí přináší to nejlepší maso od prověřených lokálních dodavatelů již 9 let, 2. března ale slaví první narozeniny nejen redesign celého řeznického obchodu, ale také jejich bufet, ve kterém najdete to nejlepší z české kuchyně.

Novinka: čokoláda bez cukru

K doslazení čokolády se používají náhradní sladidla, která jsou vhodná pro diabetiky i pro ty, kteří si hlídají svoji váhu. Právě díky náhradním sladidlům má čokoláda bez cukru totiž mnohem méně kalorií. Pokud tedy chcete mlsat zdravě, zařaďte ji do svého jídelníčku.

Polévka je základ stravy

„Polévka je grunt,“ říkávaly naše babičky a měly pravdu. Málokterý pokrm má tolik variant – vývary, krémové nebo zeleninové polévky, polévky z luštěnin nebo hub a mnoha dalších ingrediencí dle chuti a libosti. Dokáže zahřát a v některých případech dokonce nahradí oběd nebo večeři.