Právě prohlížíte:

Gastrotipy & Ubytování

Koley, která není vedlejší

Máte chuť dát si opravdu dobré pivo v restauraci, kde se mu věnují tak, že se dá nazývat excelentním? Pak byste měla navštívit s kamarádkami, nebo partnerem, luxusní pivní klub Excelent Urban Pub Koley na pražském Chodově. Městský styl restaurace s ojedinělými designérskými prvky je vizuální kombinací industriální architektury se streetartovým uměním. Pivo ženám sluší, užijte si ho i vy. Nás navíc nalákaly klasické české dobroty, které k pivu rozhodně patří, připravené rukou šikovného šéfkuchaře Petra Anderta. Chcete pozvat k posezení na neotřelém místě svého partnera? Slibte mu nejlepší burger v Praze a nebudete lhát…Více na www.urbanpub.cz

Ve Spáleném Poříčí otevřel Wellness hotel Brdy

V těchto dnech slavnostně otevřel své kapacity hotel, nabízející skvělé podmínky pro odpočinek, pěší i cyklistické výlety, poznávání přírody i historie a památek dosud ne zcela objevené, avšak o to více atraktivní krajiny na pomezí Chráněné krajinné oblasti Brdy.

Kam s dětmi o víkendu?

Jarní počasí si s námi zahrává, ale nezůstávejte doma. Že nevíte kam vyrazit s dětmi? Sbalte si batůžky a vydejte se za zážitky na český venkov. V kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník se nachází jedinečný ráj dětí a zábavy Farma-park Blaník s mnoha zvířátky a dětskými atrakcemi. Farma-park Blaník je ideálním místem pro rodiny, které si chtějí užít maximum zážitků.

Slovenská kuchyně. To nejsou pouze brynzové halušky

Většina z nás si se slovenskou kuchyní vybaví tradiční brynzové halušky. Tentokrát přinášíme dva recepty, o které se s námi podělili pánové Tomáš Tejbus a Jaroslav Žídek. Oba šéfkuchaři se snaží při tvorbě receptů klást důraz na využívání lokálních surovin. Hosté od nich vždy ochutnají něco jedinečného, přitom tradičního, ale především lahodného. Jestli neplánujete výlet k našim slovenským sousedům, a nebudete mít možnost tyto výtečné recepty osobně ochutnat, můžete si je uvařit doma, chce to jen mít v sobě špetku kuchařského umění.

Prasátko na rožni po italsku

Regiony v okolí hlavních nebo velkých měst a aglomerací v drtivé většině doplácí na svou polohu. Zájem, který vzbuzuje jejich mocný soused, od nich logicky odvádí pozornost. Jen málokdo tuší, že u mocného, turisticky opěvovaného a sádelního města nejen Italské republiky ale celého křesťanstva existuje tzv. Oblast římských pahorků.

Restaurace Prosekána Praha

Kotlíkové lahůdky v Prosekárně

Kvalitu italské vinařské produkce už jsme v Česku objevili dávno. Každý podle svého vkusu volíme oblasti, odrůdy, technologie i jen samotné chuti, užíváme si nejen onoho okamžiku konzumace, ale okouzluje nás i mýtus, historie, kultura

Francouzská vinařská škola: Lekce po Burgundsku

Proto se každá vinařská oblast v Evropě snaží presentovat, jak nejlépe umí. Zajímavým způsobem se to povedlo burgundským vinařům. Díky své Škole burgundských vín se jim podařilo sloučit šíření znalostí o místních vínech s gastronomií a turistikou.

Rozkvetlé jabloně v Jižním Tyrolsku

Jarní vábení tyrolské přírody

Kde ještě před pár dny ležel sníh, dnes se už louka zelená. Jaro přichází nejen do údolí řek, ale pomalu se už dostává i do vyšších nadmořských výšek. Jarní období je plné pozitivních barev a vůní půdy i rozkvétajících květů, které si dosyta užijete i na italských jihotyrolských farmách sdružení Roter Hahn.