Právě prohlížíte: category

Festivaly a výstavy

Zahájení MAKRO CZECH GASTRO FEST

Gastronomický vrchol roku 2024 v Česku

Česká kuchyně už dávno není někdejší popelkou vedle např. francouzské, italské, čínské, či mexické. Čas od času i v minulosti vyslala do světa signál, že stojí za povšimnutí. Pamětníci vzpomenou, jakou „peckou“ byl na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu československý pavilon a v něm restaurant Praha, kde se VIP návštěvníci předháněli v rezervacích.

Jak sbírat umění přiblíží nová výstava v hradecké galerii

Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) připravila výstavu, nazvanou Jak sbírat umění: příběh Karla Tutsche. Jde o celoživotní dílo znalce a sběratele Karla Tutsche (1941–2008). Sbírka čítá více než 1 300 děl, zakoupených GMU za více než 12 miliónů korun

Gastronomická událost roku se blíží

Jedinečné setkání špiček české gastronomie a milovníků jídla MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 otevře své dveře již v pátek 12. dubna a v sobotu 13. dubna.  Pro příchozí budou připraveny nejen jedinečné kuchařské show, ale také rozmanité typy ochutnávek zdarma.

135 let časopisu Turista na výstavě v Rock Point Praha

Historii časopisu Klubu českých turistů přibližuje výstava unikátních archivních fotografií a dalších zajímavých informací, otevřená 13. března ve společenském sále prodejny Rock Point Praha v Havlíčkově ulici 1029/3 v Praze 1. Výstava je pro veřejnost zdarma.

Zámek Loučeň se hlásí k Bedřichu Smetanovi

Zámek Loučeň se připojí k oslavám 200. výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Během března se v jeho interiérech budou konat speciální prohlídky k tomuto výročí.