Navštivte výrobce První Slovenské whisky Nestville

Pokud přeložíte jméno Slovenské obce Hniezdne do angličtiny, vyjde Vám název Nestville. A tak pár chytrých lidí v místním lihovaru dostalo geniální nápad vyrábět první Slovenskou whisky NESTVILLE.

Nebudu Vás zatěžovat dlouhou historii obce Hniezdne ani historií výroby whisky. A to prostě proto že se tam jeďte podívat a vše se dozvíte. Povím Vám ale na co se v Nestville, pardon Hniezdnem můžete těšit.

Třeba cestou do Pieninského národního parku nebo lázní Červený Kláštor ( více o lázních zde) doporučuji zastávku v Nestville parku nedaleko Staré Ľubovňy.

Salaš u Franka
Chcete ochutnnat pravou Slovenskou kuchyni?Doporučujeme navštívit Salaš u Franka ve Staré Lubovně. Zdejší kuchyně je proslavena haluškami a pirohy!Více zde.

Expozice překvapí svým krásným řemeslným a řezbářským zpracováním. Příjemní průvodci Vás provedou dvanácti zastaveními a zasvětí Vás do historie i současnosti lihovarnictví, místní řemeslné výroby a tradic severní Spiše.

Za zmínku stojí Řezbářský sál s největším vyřezávaným dřevěným obrazem v Evropě. Zde také ochutnáte whisky zrající v dubových sudech.

Kdo bude chtít, může si nejenom koupit whisky v místní prodejně, během prohlídky dostanete unikátní možnost, naplnit si svou vlastní ,,lahvinku” tohoto zlatavého moku, označenou Vaším popiskem a datem stáčení. Vskutku unikátní dárek nebo památka na tuto originální expozici.

Dámský a dětský doprovod také nebude zklamán. V areálu parku je příjemná čokolaterie se skvělou nabídkou pralinek, pomazánek, čokoládových nápojů a dárků. Tato sladká tečka na závěr Vás jistě potěší a navíc whisky se s čokoládou skvěle snoubí! Takže na zdraví a dobrou chuť!

Zbyněk Metelka