Lázně Červený Kláštor

Pod štítem tří korun v nádherně čisté Pieninské přírodě se rozprostírají malé ale velmi zajímavé lázně Smerdžonka. Lázně naleznete v obci Červený Kláštor, na samém okraji Slovenského okresu Kežmarok, a to téměř na hranici s Polskem.

Areál obklopují vrcholky hor a skýtají tak příjemný klid a pohodu, jak pro relaxování a léčbu, tak také jako výchozí bod pro výlety do okolí s pestrou paletou ubytovacích služeb a kvalitní gastronomií. Naleznete zde vedle sebe luxusní hotely i chatky vhodné pro turisty či rodiny s dětmi.

Minerální voda Smerdžonka zde vyvěrá od nepaměti a již ve 14.století jí využívaly mniši Kartuziáni. Jde o středně mineralizovanou, chladnou
síranovo-hydrogénuhličitanovou léčivou vodu vhodnou k léčbě kožních problémů, jako jsou chronické ekzémy, atopická dermatitida či stavy po popáleninách. Dále se zde léčí netuberkulózní choroby dýchacích cest, duševní a onkologické choroby či poruchy látkové výměny.

Jelikož byly lázně od druhé světové války nefunkční a své obnovy se dočkaly až v roce 2012, nabízí moderní zázemí pro sportovní a volnočasové aktivity. Od dětského hřiště přes venkovní fit-nes, volejbalové či fotbalové hřiště, zahrajete si zde také petanque, bedminton, velké šachy či kuželky. Projdete se zde také v krásném lázeňském parku s bylinkami, kneipovacím bazénkem a balančním chodníkem.

Lázně nabízí také kvalitní zázemí pro firemní a kulturní akce, včetně hudební produkce. Areál má moderně vybavený kongresový sál, pódium prostory pro venkovní akce s kompletním gastronomický zajištěním.

Ať již navštívíte lázně v Červený Kláštor jako lázeňský host, turista či zaměstnanec při firemním team buldingu, jisté je, že krása okolní přírody, klid a pohoda skloubená se skvělými službami Vás zaručeně nadchnou.

Zbyněk Metelka

Webová stránka lázní

Líbil se Vám náš článek?