Ženský půvab a mužský šarm v Pivovarském muzeu

Muzeum piva zve na výstavu 1. republika, na obrázku krásná žena stylově oblečenáProžijte příjemné sobotní odpoledne ve stylu 30. let. Ženský půvab a mužský šarm budete mít příležitost  obdivovat v podání modelů „Jen pro ten dnešní den“. To je název přehlídky, která v sobotu 11. února otevře šatníky dam a gentlemanů 1. republiky.
 
Uskuteční se v Pivovarském muzeu v Hanušovicích od 17 hodin. O tom, jak důsledně dbali na osobní úpravu, přesvědčí luxusní materiály, výšivky, klobouky či monogramy, ale i zdánlivé drobnosti. Není překvapením, že např. pánské ponožky měly stejnou důležitost jako třeba kravata a jejich  barva i délka už předem vylučovaly jakékoli faux- pax.  Ponožky byly dlouhé, do společnosti zásadně  černé. Aby se nesesouvaly ke kotníku, připevňovaly se k noze speciálními šlemi na ponožky. Dámské šaty samotné, především s krátkými rukávy, nebyly vhodným vycházkovým oblečením a doplňovaly se přehozem či pláštěm v délce sukně.Významnou roli hrály doplňky, zejména pak klobouky, coby ztělesnění fantasie a osobního vkusu.

Budete moci obdivovat luxusní materiály jako měkké vlněné žerzeje, ručně tkanou vlnu i přírodní hedvábí s originálními vzory a barvami, stejně jako dokonalé zpracování  modelů pro různé příležitosti, na den i na večer. Dovíte se také o původním uplatnění  smokingu nebo fraku, to vše ve společenské atmosféře nezapomenutelného období 30. let minulého století. Současně se můžete těšit na malou dobovou expozici „Jak se žilo za tatíčka Masaryka“, která se stane součástí přehlídky. Vstupné je 30 Kč.

Pivovarské muzeum Hanušovice
  • Pivovarská 265 788 33 Hanušovice
  • Zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku i prohlídku historických exponátů; nástrojů a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Uvidíte tady například dřevěné sudy, coby pýchu bednářského řemesla, staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historická výčepní zařízení, připomínající atmosféru dřívějších hospod

Webové stránky muzea

Ochutnejte konopné pivo
konopné pivoZajímavé, nesycené, nepasterované pivo vyráběné v pivovaru rodiny Trojanových 10 km za českou hranicí. Bez přidaného cukru, chmelových výtažků či barviv. Výtažek z konopných květů propůjčuje pivu nezaměnitelný charakter.

Koupit