Tip na víkend: ZOO a kosmonauti v Liberci

Pravou kosmickou smršť zažijete již tento víkend v iQLANDII

3D planetárium v liberecké iQLANDIIScience centrum uvede do Planetária filmovou novinku z dílny Google pod názvem Zpátky na Měsíc. Vzdělávací dokument mapuje průběh atraktivní soutěže Google Lunar XPRIZE, v níž týmy z celého světa hrají o nejprestižnější cenu v historii – vyslání kosmické sondy na měsíc. Ta by se na něj měla vydat po dlouhých 40 letech. Úkolem je na Měsíc dopravit sondu, ujet s ní po povrchu alespoň 500 metrů a poslat domů snímky či videa – nehraje se o nic menšího než je 30 milionů dolarů. Kromě promítání se můžete těšit i na zajímavé workshopy, kde si vyrobíte placky s astronomickým motivem, nebo na přednášky, jako například na tu pod názvem „Gagarin nás pozval všechny do vesmíru“, kterou si připravil pro vesmírné nadšence Milan Halousek, pracovník České kosmické kanceláře. Navíc v neděli zde odstartuje slavnostní 12. ročník mezinárodní vzdělávací soutěže Expedice Mars 2015! Akci bude moderovat Vladimír Kořen, autor a moderátor pořadu Zázraky přírody na ČT. Maskotem soutěže se pro tento rok stal po slavných předchůdcích Igráček.

 

iQ LANDIA

Adresa: Nitranská 10, 460 07 Liberec

Plánujete výlet do Liberce, co určitě nevynechat při návštěvě tohoto krásného města se dozvíte v našem článku

 

Zoo odstartuje hlavní sezónu křtem tří takinů čínských

ZOO LiberecV sobotu 11. 4. hodlá ZOO Liberec odstartovat další hlavní návštěvnickou sezónu! Program začne v 10.00 netradičním vystoupením dětských mažoretek MŠ Kamarád. Poté proběhne přesun k takinům čínským, kde zpěvem, slovem a přípitkem, společně se sborem Severáček, pokřtíme 3 letošní mláďata. Jména dostali Xian (M), Yein (F) a Zidane (M).

Na stejném místě navážeme zajímavou besedou pod širým nebem – z Konga se totiž vrátila kynoložka Hana Böhme, cvičitelka feny Camy, která byla vyslána do Afriky bojovat proti pytlákům slonů. Psí cvičitelky se budete moci ptát na čerstvé africké zážitky a na to, jak se Cama zapojila do boje proti vybíjení slonů.

na obrázku je takin s mládětem v Liberecké zoologické zahradě, v popřředí starší jedinec, v pozadí čerstvě narozené mládě
Takin čínský

Po celý den najdete v zoo kvízovou stezku s názvem Zoo pod drobnohledem. Na úspěšné luštitele tajenky čeká drobná odměna.

A jedna kreativní dílna jako bonus: zájemci z řad návštěvníků si budou během soboty moci vyzkoušet vytvoření vlastní mandaly z barevných písků.

 

 

ZOO Liberec

Malovaný plánek ZOO Liberec
Mapa ZOO Liberec

 Masarykova 1347/31, 460 01 Liberec

9.00 – 16.00 (prosinec, leden a únor)
9.00 – 17.00 (březen a listopad)
9.00 – 18.00 (duben a říjen)
8.00 – 18.00 (květen a září)
8.00 – 19.00 (červen, červenec a srpen)
(otevřeno ve všední dny, o víkendech i svátcích)

dospělí zimní/letní sezona 90/120Kč
děti do 3 let zdarma
děti od 3 do 15 let zimní/letní sezona 60/ 70 Kč
studenti/ senioři nad 65 let  zimní/letní sezona 60/ 70 Kč

Oficialní web zoo

Do ZOO není povolen vstup se zvířaty!

 

 

Kam na výlet v Liberci..

V tomto krajském městě s něco přes sto-tisíci obyvateli se rozhodně nudit nebudete. Svůj zaručeně pravý výletnický tip si zde najde opravdu každý člen rodiny. Gastrovýlety se rozhodli zmapovat ty nejzajímavější Liberecké cíle a přinášíme Vám je zde.

Fotogalerie turistických cílů v Liberci

« z 2 »
Líbil se Vám náš článek?