Právě prohlížíte:

Zprávy

Pečujme s dětmi o naši Zemi. Je to náš domov

Šetření elektřinou, třídění plastů, neplýtvání vodu, to jsou jen některé základní kroky, které může každý z nás udělat pro ochranu prostředí, ve kterém žijeme. Abychom mohli tato základní pravidla nenuceně předat i těm nejmenším, připravila společnost Procter & Gamble speciální galaktickou hru pro děti a jejich rodiče. Při postupném plnění kroků si rodiny užijí spoustu zábavy a přirozeně získají návyky, které ochraňují naši planetu. Planetu, která je naším domovem.

Slavnost potravinářů na půdě parlamentu ČR

V pořadí již 13. ročník soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2021 a Dětská chuťovka 2021 přinesl úspěch celkem třiapadesáti českým firmám. Jejich představitelé převzali na slavnostním vyhlášení výsledků v úterý 2. listopadu t. r. v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny, vyrobené v České republice.

Annovino Lednice letos první na cílové pásce

Již po léta sledujeme zdravou a přirozenou konkurenci mezi vinařstvími v České republice. Nejen sledujeme, ale těšíme se z ní, neboť přináší prospěch milovníkům vín. Inovace, nápady, posun vpřed, to jsou prvky, které lze jen a jen vítat.

Utrpení českého incomingu

Po otřesech v důsledku čínského viru jsou hranice České republiky opět otevřené. Kvůli ochranným opatřením ale jen pro některé zahraniční turisty. Ti navíc vzhledem k nejasnému systému vstupních pravidel ani nevědí, zda k nám přijet mohou. Raději tedy nepřijíždějí a chybějí nejen Praze, která již musela kvůli jejich výpadku zdražit jízdenky v MHD. Pokud se situace brzy nezlepší, hrozí zdražení dalších služeb.

Slavnostní ocenění výherců v důstojných prostorách Senátu PČR v r. 2019

13. ročník České chuťovky rozhodně není nešťastný!

I když někteří lidé považují číslo 13 za nešťastné, nezávislé potravinářské soutěže se to v žádném případě netýká. Přesto, že letos se uskuteční právě třináctý ročník, akce úspěšné míří do svého finále. Loni dokonce bezporuchově překonala i pandemickou situaci.

Česká chuťovka

ČESKÁ CHUŤOVKA je viruvzdorná…!

Čína dokázala ovlivnit celý svět – bohužel nikoli způsobem pozitivním, ale právě naopak. Už druhým rokem se náš život potýká se změnami, které jsme si nevybrali a ni je nemáme rádi. Škody na životě společenském, kulturním, ekonomickém jsou v řádu bilionů. Mezi drobné úspěchy, které viru odolaly, se řadí soutěž kvality potravin – Česká chuťovka. Bude se letos konat tím spíše, že pandemie již ustupuje.