Liberec: město nabité zábavou pro celou rodinu


Liberec, to není jen Ještěd! Aneb kam v Liberci?

Na obrázku je Liberecká dominanta hotel a vysílač Ještěd, v zasněžené krajině, v popředí je kabinová lanovka vedoucí k vrcholuV tomto krajském městě s něco přes sto-tisíci obyvateli se rozhodně nudit nebudete. Svůj zaručeně pravý výletnický tip si zde najde opravdu každý člen rodiny. Gastrovýlety se rozhodli zmapovat ty nejzajímavější Liberecké cíle a zde Vám je přinášíme.

Pro umělecky založené členy rodiny..

Na obrázku je budova městských lázní ve které po rekonstrukci sídlí oblastní galerie v Liberciale nejenom pro ně, nabízí Liberec oblastní galerii, která se v nedávné době přestěhovala do nádherně zrekonstruované budovy bývalých městských lázní. Architekti za svůj počin získali prestižní cenu GRAND PRIX ARCHITEKTŮ pro rok 2014. A to rozhodně oprávněně. Dokázali perfektně skloubit původní účel budovy s potřebami moderní galerie světové úrovně. Více se o galerii dozvíte v našem článku zde.

Pro tatínky, kluky i technicky nadané maminky..

Na obrázku jsou automobily v hale technického muzea v Liberci je téměř naproti galerii Liberecké technické muzeum. Muzeum je plné různých automobilů, motocyklů a dalších technických zajímavostí. Takže “páni chlapy”, holky a maminky nechte v galerii a vydejte se za technikou! A nebo ještě lépe, navštivte obojí, uvidíte že to stojí za to! Oficiální web muzea zde.

Celou rodinu a hlavně ty nejmladší..

Na obrázku je Bílý Tygr ve výběhu v ZOO V Libercizajisté potěší výlet do zoologické zahrady. Ta Liberecká se pyšní hned několika nej! Ale tím největším lákadlem jsou rozhodně bílý tygři. Tuto netradiční formu zbarvení tygra v jiné České zoologické zahradě nenajdete. Více o ZOO Liberec zde.

Od zvířátek za květinami..

Na obrázku je botanická zahrada v Liberci, v popředí je jezírko, v pozadí se nacházejí skleníkyVedle zoologické zahrady se nachází Liberecká botanická zahrada. Jedná se o nejstarší botanickou zahradu v České republice. Má již za sebou přes 120 let působení a naleznete zde například velké kaktusy, orchideje, akvária, masožravé rostliny a mnoho dalšího. Webové stránky botanické zahrady zde.

Pro hravé a zvídavé..

IQ Landie Planetarium děti i dospělé je tu nově otevřené vědecké centrum iQLANDIA. A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie. Zde se totiž učí hrou. Naleznete zde 4 patra nabité interaktivními expozicemi v deseti odděleních snad ze všech oblastí světa kolem nás. Více o Liberecké iQLANDII zde. Pro mladší děti je určen starší bratříček iQLANDIE a tím je IQ Park sídlící naproti. Hned vedle naleznete také populární Liberecký aquapark. Více zde. 

Za skleněnou tradicí..

Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou

se vydejte do nedalekého Jablonce nad Nisou. Vím, že zde píši o Liberci, ale Jablonecké muzeum skla a bižuterie prostě nejde nezmínit! Toto unikátní muzeum Vám ve svém článku Skleněná krása, aneb tradice žije, přiblíží naše kolegyně Lenka Žáková zde.

V dalším díle se více podíváme na okolí Liberce a pokusíme se přidat i nějaký ten gastrovýlet!

Zbyněk Metelka

 

Libereckým krajem ,,moderně”

Kam v LiberciLiberecký kraj vylepšuje prezentaci nabídek a možnosti cestovního ruchu, a to díky projektu Moderní příležitosti marketingu cestovního ruchu, který se do konce letošního roku realizuje. Kraj chce ve větší míře využít nové trendy v cestovním ruchu – mobilní telefony, ipady a tablety. Dnešní návštěvník má možnost si na svém mobilním telefonu nebo tabletu naplánovat výlet, trasu a turistické atraktivity, které chce vidět, a má také možnost se během výletu podívat např. na další turistické atraktivity, které nacházejí se v jeho okolí.Hlavní aktivitou je vytvoření společné česko-německé přeshraniční mobilní aplikace, která návštěvníkovi poskytne mobilního turistického průvodce.

Mezi další aktivity, které vylepší webovou prezentaci cestovního ruchu, patří i QR kódy, virtuální pro hlídky, přeshraniční elektronický newsletter, či e-pohlednice na webovém portále.

Více na oficiálním webu Libereckého kraje zde.

 

Fotogalerie:

« z 2 »
Líbil se Vám náš článek?