Recept na malé Valentýnské pohoštění

Den svatého Valentýna..

Výlet:Muzeum Perníku-perníková chaloupkaPřestože je únor nejkratším měsícem v roce, nabízí jeden významný den – sv. Valentýn, který připadá na čtrnáctého. Den svatého Valentýna je odvozen od starořímských luperkálií. Večer před tímto dnem byly do schránky lásky vloženy lístečky se jmény dívek a mladí muži si pak vytáhli jméno té, která měla být jejich miláčkem po dobu oslav.

„Kdo řekl, že láska je slepá? Ta jediná vidí dobře: objevuje krásy, kde druzí nevidí nic…“
(André Frossard, francouzský spisovatel)

 Tip pro muže..

Recept z nivy a orechuKaždou ženu potěší, když dostane od partnera dárek. Tím není míněn briliantový prsten, ohromný pugét ani kabelka za desítky tisíc, ale může jím být drobnost, kterou se ženě trefíte do vkusu, udělá jí radost, vykouzlí úsměv na tváři. I zdánlivá hloupost zahřeje u srdce, jelikož si partnerka uvědomí, že ji vybral její miláček.

K Valentýnu patří hlavně příjemná atmosféra, dobré víno, ke kterému se hodí například sýrové kuličky s jablky a ořechy. Na tuto pochoutku budete potřebovat:

  • 200 g tvrdého sýra
  • 100 g nastrouhané Jihočeské nivy
  • 70 g nastrouhaných vlašských ořechů
  • 2 jablka
  • petrželka

Smícháme nastrouhanou nivu s ořechy a z hmoty vytvoříme malé kuličky. Tvrdý sýr nakrájíme na kostičky, na každou položíme kousek oloupaného jablka
a sýrovo-ořechovou kuličku. Spojíme párátkem. Můžeme dozdobit petrželkou či kouskem kapie.

 

Více informací a receptů z potravin nesoucích chráněné zeměpisné označení naleznete zde. 

 

Líbil se Vám náš článek?