Právě prohlížíte: category

Zprávy z kultury&Životní styl

Šest týdnů šance spatřit Velké knihy hudby

V uvedených národních institucích byla v těchto dnech zpřístupněna výstava nazvaná Velké knihy hudby. Jejich společný projekt představuje nejkrásnější a nejvzácnější hudební rukopisy předbělohorských literátských bratrstev z jejich sbírek.

Za kulturou do Maďarska

Idea každoročně zvolit Evropské hlavní město kultury vznikla před více než 30 lety z podnětu řecké umělkyně a tehdejší ministryně kultury Řecka Meliny Mercouri.

Srdce v srdci

Zlatá neděle se ponese na zámku Loučeň v duchu uctění památky Václava Havla.

KNIŽNÍ NOVINKY 2022 Z VYDAVATELSTVÍ FAMILIUM

Rok se s rokem sešel a Monika Kopřivová a její vydavatelství Familium opět nezahálí. V letošním roce se pustila do titulů, které jsou určeny ženám -maminkám, dětem, cestovatelům, ale i můžům.

Slavnostní křest publikace KČT a vydavatelství ALPY

Ve dnech startu letošní turistické sezony uskutečnil Klub českých turistů spolu s vydavatelstvím horské literatury ALPY s.r.o. slavnostní křest druhého dílu souborného knižního pojednání s názvem „Chaty Klubu českých a československých turistů“. Autor Ing. Jan Havelka

Velký rodinný kalendář 2022

Pomoc při organizování a plánování rodinných aktivit vám usnadní „Velký rodinný kalendář 2022“ s podtitulem Mořský život.

Inspirace na dárky pro celou rodinu

Vánoce tady budou co nevidět. Přinášíme vám tipy na tři zajímavé novinky z dílny Moniky Kopřivové, která je také autorkou knižních bestsellerů Babičko, vyprávěj a Dědečku vyprávěj.