Právě prohlížíte: category

Zprávy z kultury&Životní styl

Válečná loď duchů

Vrak švédské královské lodi Vasa ležel na dně Baltského moře 333 let. Až v roce 1961 byla tato ikonická válečná loď vyzdvižena a vystavena v muzeu ve Stockholmu. Od té doby může celý svět obdivovat její nesmírnou krásu.

Chřest: kulinářský skvost s historií a zdravotními výhodami

Chřest: Kulinářský skvost s historií a zdravotními výhodami! Objevte jeho bohatou historii, nutriční hodnotu a zdravotní benefity. Rozdíly v přípravě bílého a zeleného chřestu vám pomůžou pochopit, jak nejlépe využít tuto lahůdku. Přidejte chřest do svého jídelníčku a začněte objevovat jeho chutné tajemství!

Jak sbírat umění přiblíží nová výstava v hradecké galerii

Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) připravila výstavu, nazvanou Jak sbírat umění: příběh Karla Tutsche. Jde o celoživotní dílo znalce a sběratele Karla Tutsche (1941–2008). Sbírka čítá více než 1 300 děl, zakoupených GMU za více než 12 miliónů korun

Německo v turistické sezoně 2024

V roce 2024 uplyne 250 let od narození tohoto slavného malíře – nejspíš nejvýznamnějšího představitele období romantismu. Se vstupem do letošní turistické sezony se otevírá celá série příležitostí poznat zásadní místa jeho působení a ponořit se do jeho díla a doby na výstavách, přednáškách, čteních, koncertech nebo při osobních zážitcích z míst, kudy vedla umělcova životní dráha.

Zámek Loučeň se hlásí k Bedřichu Smetanovi

Zámek Loučeň se připojí k oslavám 200. výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Během března se v jeho interiérech budou konat speciální prohlídky k tomuto výročí.

Čilý ruch v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy

Muzeum se podílí na kulturním životě, dokumentaci a archivaci Středočeského kraje, proto tu probíhají akce, spjaté nejen s historií města, ale i širokého okolí. Přirozeně dominuje historie těžby zlata, nechybějí však ani odkazy významných osobností, ani kultura ve formě koncertů, besed, akademií, výstav, atd. – ať už jde o stálé expozice, či akce jednorázové. Zvláštností, danou geograficky (Posázaví jako rodiště trampingu), je trvalá pozornost, věnovaná zde tomuto ryze českému jevu. O nedávných, ale i nadcházejících dnech muzea hovoříme s jeho ředitelkou, PhDr. Šárkou Juřinovou.