Právě prohlížíte:

Zprávy z kultury&Životní styl

Pohled na smetanovu síň v pražském obecním domě

Dům, kde se zrodila Československá republika

Stručné dějiny rozhodujících událostí zrodu republiky v zemích Koruny české před sto lety se vešly na jednu pamětní desku, symbolicky osazenou pod plastikou, nazvanou Duch dějin na nároží naproti Prašné bráně. Turisté i Pražáci kolem ní chodívají, aniž by tušili, co to tam vlastně je. Turisté zpravidla proto, že je psaná česky, Pražáci proto, že mají zrovna jiné starosti než si všímat – byť docela významného – textu na neméně významném domě.

Pomalu a kvalitně

Je opravdu třeba, abyste ve svém šatníku měla patnáct svetrů a dvacet triček? Které se ovšem po jediném praní povolí a vytahají? Pokud dáváte přednost kvalitě, pak byste měla sáhnout po kvalitních značkách, které nabízejí modely v precizním zpracování.

Barvy ve vašem šatníku

Jste sebevědomá, sexy a víte, jak moc se líbíte? Pak podtrhněte svou krásu i nespoutanost modely a doplňky značky Cuplé. Modely této značky jsou komplimentem pro krásu každé ženy.

Svoboda ve vašem šatníku

Ve dvacátých letech se ve Španělsku ženy bouřily proti zavedeným konvencím. Vzhledem k tomu, že ke vzpouře přistupovaly s písní na rtech, byly nazývány Cupletistas. Tedy ty, které bojují za ženská práva i svobodu. Značka Cuplé je poklonou jejich odvaze, umění i snaze změnit svět. Je sexy, svobodná a nespoutaná.

Inspirace na dárek pro sebevědomé ženy

Sebevědomá značka Cuplé vstupuje na český trh a přináší českým ženám další možnost volby. Možnost zvolit si jedinečnou kvalitu za příjemnou cenu. Nekonformní a originální model, který dodá na ženskosti a stylu. Každý z modelů značky Cuplé je možno považovat za jedinečný šperk, ve které nikdy nepotkáte ženu jinou.

Severský recept na štěstí se jmenuje hygge

Severský recept na štěstí se jmenuje hygge. Pokud chcete žít podle jeho pravidel, je to jednoduché. Bydlení si zařiďte na zimu polštářky, hřejivými doplňky a rozhodně je na místě zamyslet se nad změnou šatníku a vsadit na hřejivé pleteniny a pohodlný styl.

Rozhovor s Monikou Kopřivovou o unikátních dárcích pro seniory

Monika Kopřivová je zakladatelkou obchodu s dárky pro prarodiče Babičkářství, autorkou vzpomínkových knížek „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“, „Nejmilejšího kalendáře pro babičku a dědu“, knížky „Babičce s láskou“ a řady dalších dárků pro babičky a dědečky.

Oblečení pro sváteční vánoční večer

Vánoce se blíží a s tím vás možná napadá také otázka, co si vezmete na sebe, abyste pro Ježíška byla nejkrásnější. Faktem je, že oblečení pro sváteční večer by mělo být opravdu slavnostní. Jenže jak si vybrat a zároveň si užít pohodlí po opulentní večeři?

Mezinárodní den seniorů

Ve spojitosti s letošním dnem seniorů bude v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze, probíhat Víkend babiček a dědečků. V pátek 29. září ho v 17 hodin zahájí křest kalendáře od Babičkářství. Kalendář dostal jméno „Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu“ a jeho autorkou je Monika Kopřivová, která stojí také za knihami Babičko, vyprávěj, Dědečku, vyprávěj a hrou Jak to tenkrát bylo?. Kmotrou kalendáře je zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.