Přijďte si užít Uzený masopust do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem

Slavnosti uzenéhoAkce Uzený masopust,  která navazuje na známější Slavnosti moravského uzeného, se letos na Vysočině uskuteční 6.  a 7. února 2016 v centru EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. Návštěvníci budou mít příležitost  se v zimním období podívat do nádvoří Centra Eden, které je v zimním období zavřené a nasát tak zimní atmosféru v centru. Vybraní uzenáři představí na akci své uzené maso, klobásky,  šunky, zabijačkové speciality a další uzené dobroty. Všechny jejich produkty  jsou zpracovány podle tradičních rodinných receptur  a uzenáři zájemcům k dobru přidají recepty nebo postupy jak maso zpracovat.

Velký důraz bude kladen na masopustní zvyky, tradice a rituály. Chybět nebude ani velký masopustní průvod a masopustní dobroty. Podtext akce je však gastronomický. „Cílem je ukázat hostům, že tradiční moravská kuchyně má co nabídnout a věříme, že návštěvníkům uzenářské dobroty od lokálních uzenářů zachutnají. Chceme, aby se lidé naučili dávat těmto tradičním moravským a českým výrobkům přednost,“ vysvětluje organizátor Pavel Pichler z Centra Eden.

Kromě masitých pokrmů se příchozí dočkají bohatého doprovodného  programu, který ocení zejména s dětmi a milovnici jídla. Díky řezníkům návštěvníci zjistí, jak správně porcovat maso a jak zpracovat celého čuníka.  Milovníci uzeného se dozví jak správně maso nakládat a na jakém dřevě nejlépe udit. Nebude chybět ani oblíbená  kuchařská show s Karlem Nekolou z restaurace Borovinka či klání jedlíků, kteří tentokráte budou soutěžit v pojídání  přesně jednoho kila ovaru. Sládek minipivovaru Eden pro tuto příležitost přichystal speciální uzené pivo a k  dobrému jídlu i pití zahrají i muzikanti.

masopustK zahřátí návštěvníkům poslouží svařák, grog a další nápoje. Děti se zase  zabaví na divadle, prohlídkou hospodářských zvířat v mini ZOO farmy Eden  anebo v některé z přichystaných soutěží. Ke vstupence za 100 Kč dostane každý návštěvník ovarovou polévku

Milovníci uzeného se mohou těšit také do Brna, kde se o měsíc později uskuteční akce Slavnosti moravského uzeného.

Ekologické centrum Eden

Nový dvůr 318 Bystřice nad Pernštejnem 593 01

Líbil se Vám náš článek?