Podzim na farmách v Jižním Tyrolsku

Podzim v Jižním Tyrolsku II.Příroda se pomalu tiší, přichází podzim. V tomto období se Jižní Tyrolsko halí do hřejivých červených, zlatavě žlutých a zemitě hnědých barevných tónů a údolí a stráně hor po roce opět nabízejí neuvěřitelný a jedinečný pohled na místní krajinu a přírodu. Podzim je zkrátka velmi dobrý čas na návštěvu Jižního Tyrolska a ochutnávku místních specialit na farmách sdružení Roter Hahn.

Podzimní dny, kdy se denní teploty zmírní, jsou jako dělané pro pěší turistiku. Vyrazit na procházku do úchvatné přírody lze například z farmy Verlotthof ve Villnösu. Den na farmě, která je pro horské túry výborným výchozím místem, začíná vydatnou snídaní složenou z produktů vlastní výroby.

O značce kvality Roter Hahn
logo značky roterhahn Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness.

Vice o farmách zde

Čas podzimních sklizní je pak ideální nejen pro milovníky dobrého jídla, ale i pro ty, kteří si oblíbili místní vynikající víno. V tuto dobu se totiž stáčí nejen víno archivní, ale také víno mladé. Vhodným místem pro jeho ochutnání je například vinná farma Hofer Hof v městěčku Feldthurns. Ta je obklopena vinicemi, na jejichž pozadí se tyčí vysoké hory s popraškem prvního sněhu. Zážitky z konzumace regionálních delikates lze získat na zdejších kulinářských festivalech, jako je například slavnost mladého vína s názvem Törggelen. Farmáři pohostí návštěvníky domácími výrobky a vínem, jehož výrobu mohou zájemci vidět v místních vinných sklepích.

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn.