Pátý ročník gastronomického festivalu „Jídlo z blízka“ zahájí 16. července

Jste milovníci dobrého jídla..

pečený flank steak se salátem, ředkvičkami a jedlými květy- ilustrační foto ke článku s pozvánkou na gastronomický festival „Jídlo z blízka který se bude konat v Brněa budete trávit alespoň část léta v Brně? Zajímáte se o to, odkud vaše jídlo pochází? Právě pro vás budou od 16. do 26. července připravena v rámci jubilejního pátého ročníku festivalu Jídlo z blízka speciální degustační menu z regionálních surovin za festivalové ceny či kulinářské dílny ve vybraných brněnských restauracích.

Po dva červencové týdny si můžete v dobrých brněnských podnicích užívat jedinečná tříchodová menu připravená výhradně z místních ingrediencí od nejlepších regionálních producentů, se kterými vás seznámí jídelní lístek.

Základem jsou čerstvé suroviny..

v nabídce restaurací najdete čerstvé candáty z Pohořelic, šťavnaté králičí, jehněčí i hovězí maso z ekofarem na Valašsku a Vysočině nebo z brněnské Mikrofarmy a těšit se můžete také na využití čerstvých bylinek, sezónní zeleninu, jahody, sluncem provoněné třešně od Hustopečí či meruňky z Břeclavska.

Chcete vědět více o tom, odkud vaše jídlo pochází? Letní festival má také doprovodný program, na kterém se osobně seznámíte se sedláky, vinaři, malovýrobci delikates i šéfkuchaři, kteří svoji práci nepřestali dělat s láskou. Pod jejich laskavým dohledem si můžete vyzkoušet tradiční řemesla, naučit se klasické recepty nebo ocenit půvab moravských vín.

Program pro celou rodinu..

Jestli jste dosud váhali s pečením kváskového pečiva nebo přípravou domácích těstovin, vrhněte se do toho tentokrát po hlavě. Program je připraven právě pro vás! Přiveďte i své děti, které jistě nadchne, jak se z několika málo ingrediencí stane sladce voňavý babičkovský koláč. Do Brna také zamíří na velké degustace ve stylu zahradní slavnosti zástupci předních vinařství jižní Moravy a první pátek festivalu bude patřit grilování v samém centru Brna, na Moravském náměstí.

Vezměte rodinu, domluvte se s přáteli a užijte si léto v Brně!

Pátého ročníku gastronomického festivalu Jídlo z blízka se účastní brněnské podniky

logo gastronomického festivalu „Jídlo z blízka - kruh znázorňující talíř s textem jídlo z blízka

  • Bohéma
  • Borgo Agnese
  • bistro DeguŠtace
  • La Bouchée
  • Na Chatě
  • Palazzo, Prominent
  • Ristorante Piazza
  •  Šelepka.
Líbil se Vám náš článek?