Mezinárodní festival outdoorových filmů poprvé ve Znojmě

Noční pohled na Znojmo s ohňostrojem
Znojmo, ilustrační foto

Cestopisné filmy a filmy se sportovní a outdoorovou tematikou se letos poprvé představí v rámci mezinárodního festivalu také ve Znojmě, a to v termínu 15. – 18. 10. 2015 ve Štukovém sále Znojemské Besedy.

Mezinárodní festival outdoorových filmů patří mezi nejvýznamnější filmové festivaly v Evropě a je svým charakterem největším putovním festivalem nejen v České republice, ale i ve světě. “Letos nabídneme řadu filmů, které získaly ceny na prestižních festivalech v zahraničí, a divák je tak uvidí v české premiéře. Jako obvykle dostanou zasloužený prostor snímky z vysokohorského prostředí plné napětí a emocí, ale v programu mají důležité zastoupení také unikátní filmy, které svou sociální nebo ekologickou tematikou přesahují hranice outdooru,” láká na jedinečnou filmovou přehlídku Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Mezinárodní porota letos vybírala ze 120 snímků ze tří kontinentů.

Program zahájí 15. října v 18 hodin projekce TOP-filmů letošního 13. ročníku MFOF 2015. Jako hosté vystoupí BBK Street Workout, kteří představí atraktivní kalisteniku – cvičení s vlastní vahou těla. Od pátku do neděle se uskuteční další večerní projekce, vždy tři nebo čtyři krátkometrážní filmy v jednom filmovém bloku. Samotnému průběhu festivalu předchází v rámci doprovodného programu 13. října v 19 hodin beseda s Jiřím Kráčalíkem spojená s filmem HIMALYAN EXPEDITION TREKING – LANGTANG – ARMAGEDON, která nás zavede na jeden z nejkrásnějších treků v Himálaji a současně i do doby ničivého zemětřesení v Nepálu.

Můžeme se těšit na filmy, které jsou jedinečné, protože zobrazují reálnou skutečnost bez filmové fikce. Skutečné sportovní zážitky, extrémní expedice, výkony nad kterými se tají dech. Snímky plné napětí a emocí a také mimořádně zajímavé filmy cestovatelské,“ dodává Jana Alexová ze Znojemské Besedy, která je partnerem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů a organizátorem jeho znojemských projekcí.

Oficiální webové stránky

 

Líbil se Vám náš článek?