Letiště Drážďany: začíná předprodej vstupenek na přehlídku Awacs

Letiště Drážďany..

letecký den v Drážďanech awacs na obrázku plocha letiště připravilo k oslavě svých 80. narozenin přehlídku letadel Awacs. 19. září 10–16 h proběhne každou hodinu prohlídka průzkumných letounů Nato. Prohlídka ve 13 hodin bude exkluzivně pro české návštěvníky v češtině. Maximální počet osob je 20. Dospělí: 10 Euro, děti do 14 let 6 Euro. Objednávky a rezervace jsou možné od 3. srpna

11. července 1935 odstartovala i přistála na tehdy novém drážďanském letišti první dopravní letadla. Osmdesáté jubileum uvedení letiště do provozu se však bude slavit až po letních prázdninách. O víkendu 19.-20.9. jsou všichni příznivci Lufthansy srdečně zváni na velké oslavy tohoto výročí. Z drážďanského letiště budou startovat stroje společností Germania a Airberlin, stejně jako i řada malých letadel k okružním letům nad Drážďany.

Pro návštěvníky se chystají i tématické prohlídky, které návštěvníky seznámí např. s postupem vypravování letadel, leteckou meterologií anebo průzkumným letounem Awacs z výbavy NATO. Zájemci si mohou prohlédnout trup posledního tryskového letounu “152” vyvinutého ještě za éry NDR, zásahová vozidla letištních hasičů či techniku pro zimní údržbu letištních ploch. Jak v budově terminálu, tak i ve venkovních prostorách se představí partneři letiště jako např. Aeroclub Pirna, celní správa a mnoho dalších.

Pestrý doprovodný hudebně zábavný program..

awacs7bude probíhat na dvou pódiích. Hudebních špiček bude několik a mezi nimi  uslyšíte například i známou melodii z kultovní pohádky Tři oříšky pro Popelku. V Čechách tuto melodii proslavila Iveta Bartošová, v Německu Ella Endlich se svou písní “Küss mich, halt mich, lieb mich”.

Na děti tu čeká skákací hrad, zastavení pro kutily či šminkovací stolky, soutěže šikovnosti a řada dalších atrakcí, kde se budou moci patřičně vydovádět. Mimo jiné se zde objeví i mezi dětmi tolik oblíbený policejní dinosaurus “Poldi”.

Parkování stojí paušálně 4 Euro a k dispozici je tu dostatek míst. Rychlý a pohodlný příjezd zajistí i tramvajová linka č. 2, která bude pendlovat v 30 minutovém rytmu mezi hlavním nádražím v Drážďanech a letištním nádražím. Toto nádraží se nachází pod letištním terminálem a bylo vybudováno v místě někdejších montážních hal drážďanského leteckého průmyslu. Z letištního nádraží je to už jen pár kroků na místo konání oslav. Vstup na akci činí 6 Euro pro dospělé, 3 Euro pro děti ve věku 7-14 let. Děti do 6 let mají vstup volný.

Letecká přehlídka Awacs
  • KDY: 19.– 20.09.2015 10–18 h
  • KDE: Letiště Drážďany, Flughafenstraße, 01109 Dresden
  • VSTUPNÉ SLAVNOST: 6/3 € | děti do 6 let zdarma | parkování 4 €
  • VSTUPNÉ PROHLÍDKA: 10 €, děti do 14 let 6 €
  • Objednávky a rezervace jsou možné od 3. srpna E-Mail na: petra.vetrakova@dresden-airport.de

Líbil se Vám náš článek?