Legendární lyžařská oblast Zell am See-Kaprun, to je 100% dokonalý zimní ráj

V přírodním ráji, který se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Hohe Tauern zažijete nezapomenutelnou dovolenou. Legendární lyžařská oblast Zell am See-Kaprun patří k nejznámějším v Alpách. Tři lyžařské areály Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel mají celkem 66 sjezdovek a 138 kilometrů sjezdovek a díky nim je tato lyžařská oblast jednou z nejvšestrannějších v Rakousku.  Díky 77 kilometrům sjezdovek, nejdelší funslope na světě, černé sjezdovce se 70% sklonem, večernímu lyžování a nepřeberné nabídce chat je Schmittenhöhe nepřekonatelným zlatým hřebem celého regionu. Vrchol, který je láskyplně přezdíván „Schmitten“, nabízí vše, co potřebujete pro perfektní den na lyžích – včetně dolní stanice uprostřed centra Zell am See.

Jednou ze zajímavých nabídek, je první ranní sjezd „Early bird“ po 6 km sjezdovce Schmittenhohe Nord Schuttabfahrt (1200 m výškového rozdílu). V omezené skupině lyžařů vyjedete na vrchol a v malých skupinkách se právě napadaným prašanem spustíte do údolí. Za sebou uvidíte první stopy ve sněhu, v mé skupince jsme stihli 4x již zmíněný nejdelší funslope na světě, a hlavně zcela bez dalších návštěvníků.

Berghotel Blaickner’s Sonnalm se nachází 1400 metrů nad mořem na jižní straně hory Schmittenhöhe v Zell am See a je dosažitelný pouze lanovkou Sonnalmbahn. Z hotelu je přímý přístup ke sjezdovkám a turistickým stezkám. Tento rodinný hotel nabízí prostornou sluneční terasu s malebným výhledem na pohoří Vysoké Taury. Po dni plném lyžování nebo chození po horách tu mohou hosté relaxovat ve venkovní vířivce nebo posedět u sklenky vína u krbu.

Sportovci, aktivní turisté, senioři, rodiny s dětmi, všichni hledající relaxaci, zde naleznou široký výběr celoročních aktivi. Patří mezi ně “Peakworld 3.000” na ledovci Kitzsteinhorn, jedná se o jediný ledovcový lyžařský region v Salzbursku. Rodinný region Maiskogel je prostě pro celou rodinu, Schmittenhöhe stejně jako křišťálově čisté Zellské jezero jsou velkým lákadlem pro turisty. Vícenásobně oceněné golfové hřiště s 36 jamkami je snem nejednoho golfisty.

Vysoko v horách na Kitzsteinhornu najdete Ice Camp , fascinující areál plný iglú a zábavných programů. Návštěvníky láká mimo jiné i panoráma Gipfelwelt 3000, nejvýše položená vyhlídková plošina v Salcbursku.

Hosté si mohou užít relaxaci v nově otevřené wellness oáze Tauern Spa Kaprun, stejně jako v mnoha dalších lázeňských a wellness zařízeních. Tauern Spa se nachází pouze 5 km od lyžařského areálu Gletscherskigebiet Kitzsteinhorn. Nabízí kryté i venkovní wellness centrum o rozloze 20000 m², venkovní bazén s proskleným zastřešením. Tauern Spa Hotel & Therme provozuje wellness centrum s 12 krytými a venkovními bazény, 13 různými klasickými i parními saunami, lekcemi vodní gymnastiky a relaxačním lounge s krbem. Na místě jsou také zdarma k dispozici čaje a ovocné džusy. Tento hotel rovněž umožňuje přímý vnitřní přístup do veřejného wellness areálu. K dispozici je také moderní fitness centrum s panoramatickým výhledem na hory a širokou nabídkou masáží, léčivých koupelí i kosmetických procedur.

Geniální projekt horských drah – Maiskogel goes Kitzsteinhorn

Maiskogel v Kaprunu je díky 14 kilometrům modrých sjezdovek dokonalý zimní areál pro rodiny s dětmi. Od začátku sezóny 2018/19 zde mají lyžaři k dispozici multifunkční dolní stanici s 2000 úschovnami lyží v centru města a moderní desetimístnou lanovkou MK Maiskogelbahn. Od prosince 2019 pak bude v provozu velkolepé spojení 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection vedoucí z Kaprunu přes Maiskogel přímo do ledovcového areálu Kitzsteinhorn. K-Konnection s 12 kilometry a šesti navazujícími lanovkami tedy bude nejdelší lanovkovou osou s největším výškovým rozdílem ve Východních Alpách.

Nepřekonatelná lyžařská legenda „Kitzsteinhorn“

V ledovcovém areálu Kitzsteinhorn trvá zima obzvlášť dlouho. Od října do začátku léta se zde lyžaři, snowboardeři, freestyleři, příznivci skitouringu a milovníci zimy cítí jako v sedmém nebi. Tři snowparky, největší superpipe v Rakousku, výškové běžecké trasy, ale také Gipfelwelt 3000 s vyhlídkovou plošinou „Top of Salzburg“, galerií národního parku a zážitkovým kinem Cinema 3000 vám připraví nezapomenutelnou dovolenou v nadmořské výšce přes 3 000 metrů.

Zell am See-Kaprun  nabízí široký výběr wellness hotelů, za zmínku stojí Mavida wellnesshotel & sport v Zell am See. Mavida Wellnesshotel & Sport Zell am See je situován pouhých 5 minut chůze od lyžařské a turistické oblasti Schmittenhöhe a golfového hřiště Zell am See-Kaprun, 5 minut jízdy od centra města a vlakového nádraží v Zell am See.

Nabízí 1 400 m² velké wellness centrum s krytými a venkovními bazény a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Tento 4hvězdičkový hotel poskytuje pokoje a apartmá s balkonem s panoramatickým výhledem a vlastní koupelnou s župany. V bezplatném wellness a fitness centru si můžete dopřát celou řadu relaxačních a kosmetických procedur.

Region Zell am See-Kaprun nabízí nespočet možností k vyzkoušení alternativních zimních sportů, které se těší značné oblibě. Můžete si zde vypůjčit třeba sněžnice, běžky nebo vybavení na skitouring, ale i sáňky. K lyžování zde vám stačí jen jeden skipas! Každý vrchol má své výhody.

Noční Ski Show v Zell am See probíhá každou středu do 6.3.2019 na dojezdu u lanovky CityXpress (Franz-Wisgrill-Straße) v Zell am See od 20 – 21.00 hodin se koná noční Ski Show s lyžemi, snowboardya  laser show, hraje hudba, atmosféra va stylu Apres Ski a pozor, vstup je zdarma.

Na večeři můžete zajít do rodinného Hotelu zum Hirschen, který se nachází na pěší zóně Zell am See, jen 2 minuty chůze od jezera. Nabízí oceněnou kuchyni, gurmánská restaurace získala ocenění od průvodce Gault Millau. Menu je opravdu široké a plné regionálních specialit, maso je s původem, zvěřina od místních myslivců.

Místní tradice a autenticita se odráží i v kulinářských specialitách regionu. Mnoho místních chat vás bude rozmazlovat skvosty rakouské kuchyně, kterými jsou například císařský trhanec, vídeňský řízek nebo sýrové noky. V Zell am See-Kaprunu se vaše lyžařská dovolená stane požitkem. Jedinečné jsou zde nejen možnosti zimních sportů, ale také kulinářství a après-ski .

V rozsáhlé lyžařské oblasti v Zell am See-Kaprun si zcela přijdou na své profesionálové i začátečníci na lyžích a na snowboardu. Vrcholy Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn jsou příslibem dokonalých lyžařských radovánek na nejrůznějších sjezdovkách uprostřed zasněžené horské krajiny. Schmittenhöhe a Maiskogel zaručují tu nejkvalitnější rodinnou zábavu na lyžích.

Mimo sjezdovku vás čekají krásné zážitky na sněhu. Region nabízí mnoho možností! Zima zde je plná radosti.

Zdroj foto a více informací: www.zellamsee-kaprun.com/cs, www.kamkam.eu/

Líbil se Vám náš článek?