Právě prohlížíte:

Gastrovýlety s Mici & Blondýs

Šumavský Špičák zahájil letní sezonu v sobotu 3. června

Ve znamení samých jedniček se nese zahájení letošní letní sezony na šumavském Špičáku. V létě se rozjede sedačková lanovka pojedenácté a sportovní areál Ski&Bike Špičák bude mít otevřeno přesně 111 dnů, které jsou vymezeny daty 3.6. (start) a 29.10. (konec). „ Prvních 14 dnů budeme mít otevřeno po dohodě s CHKO jen o víkendech. Od 15. června pojedeme každý den až do 17. září, a pak znovu jen víkendy až do neděle 29. října,“ představuje letošní termínovou listinu provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Koley, která není vedlejší

Máte chuť dát si opravdu dobré pivo v restauraci, kde se mu věnují tak, že se dá nazývat excelentním? Pak byste měla navštívit s kamarádkami, nebo partnerem, luxusní pivní klub Excelent Urban Pub Koley na pražském Chodově. Městský styl restaurace s ojedinělými designérskými prvky je vizuální kombinací industriální architektury se streetartovým uměním. Pivo ženám sluší, užijte si ho i vy. Nás navíc nalákaly klasické české dobroty, které k pivu rozhodně patří, připravené rukou šikovného šéfkuchaře Petra Anderta. Chcete pozvat k posezení na neotřelém místě svého partnera? Slibte mu nejlepší burger v Praze a nebudete lhát…Více na www.urbanpub.cz

Kam s dětmi o víkendu?

Jarní počasí si s námi zahrává, ale nezůstávejte doma. Že nevíte kam vyrazit s dětmi? Sbalte si batůžky a vydejte se za zážitky na český venkov. V kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník se nachází jedinečný ráj dětí a zábavy Farma-park Blaník s mnoha zvířátky a dětskými atrakcemi. Farma-park Blaník je ideálním místem pro rodiny, které si chtějí užít maximum zážitků.

Slovenská kuchyně. To nejsou pouze brynzové halušky

Většina z nás si se slovenskou kuchyní vybaví tradiční brynzové halušky. Tentokrát přinášíme dva recepty, o které se s námi podělili pánové Tomáš Tejbus a Jaroslav Žídek. Oba šéfkuchaři se snaží při tvorbě receptů klást důraz na využívání lokálních surovin. Hosté od nich vždy ochutnají něco jedinečného, přitom tradičního, ale především lahodného. Jestli neplánujete výlet k našim slovenským sousedům, a nebudete mít možnost tyto výtečné recepty osobně ochutnat, můžete si je uvařit doma, chce to jen mít v sobě špetku kuchařského umění.

Čistá chuť přírody

Lučina je svěží, čerstvá a čistá, stejně tak jako příroda a i v Lučině najdete jen ty nejčistší ingredience, jako je tvaroh, smetana a sůl, nic víc. Lučina je přímo synonymem pro vůni jara a co teprve pokud ji přidáte do nějakého receptu! Ještě jste to nezkoušeli? Tak potom je ten nejvyšší čas s tím začít.

Peter Sagan za plotnou

Mezi svými zahraničními závody si udělal Peter Sagan přestávku v Bratislavě. Během jednoho dne si stihl odpočinout se svou Katkou a to trochu netradičně – v kuchyni.

Návod, jak doplnit energii po dobrém lyžování

Sezóna lyžování a snowboardingu je na horách stále v plném proudu. Mnohokrát si při sportování ani neuvědomujeme, jak rychle plyne čas. Jedna jízda, druhá a najednou zjistíme, že jsme byli na svahu několik hodin a téměř nic jsme nesnědli. Během lyžování spálíme hodně kalorií, pociťujeme mráz na tváři a také nám pořádně vyhládne. Proto bychom měli po lyžování doplnit energii tak, aby naše tělo mohlo pořádně zregenerovat.

Nápoj lásky

Svátek sv. Valentýna už pomalu klepe na dveře. Přemýšlíte nad tím, kam vezmete svou polovičku a kde jí připravíte nezapomenutelný večer, máme pro Vás tip. Zaručeně potěší chuťové pohárky vás obou. Kromě skvělé večeře určitě zabodujete i pozváním na valentýnský drink. Co byste řekli na French Martini – nápoj, který obsahuje malinovou vodku, likér Chambord a ananasovou šťávu, která má údajně afrodiziakální účinky.

Vánoční dárky různorodé, praktické i netradiční

Pravidelnou událostí v našem životě, na kterou sháníme dárky jsou Vánoce. Přibližně za dva měsíce budeme sedět u Štědrovečerní večeře a těšit se, co nám pod stromečkem nadělí Ježíšek. Dárky mohou být různorodé, originální, praktické ale i netradiční. Vždy je důležité si uvědomit, komu je dárek určený, aby vždy potěšil.