Právě prohlížíte: category

Gastrovýlety s Mici & Blondýs

Čisté oceány, čistá voda pro všechny

8. června je Světový den oceánů, které tvoří více než 70 % povrchu naší planety. Vzhledem k jejich neuvěřitelné rozloze bylo dosud prozkoumáno méně než 5 %.

Už jste ochutnali víno naruby?

Bílé z červeného, oranžové z bílého… To není zaklínadlo ani vinařský experiment, ale prastarý výrobní postup, jak z bílých či modrých hroznů získat ještě další druhy vína. Jsou tu s námi sice už stovky let, ale více pozornosti získávají až v poslední době. Vděčí za to zejména rostoucímu zájmu o víno a vytříbeným chuťovým pohárkům zákazníků, kteří dokáží ocenit i takové speciality.

A máme tu masopust!

Masopustní přípravy jsou v plném proudu. Kromě dobrého a tučného jídla se ale žádné takové veselí neobejde bez tradičních českých alkoholických destilátů, které po vydatném hodování pomohou odlehčit vašemu žaludku a pořádně vás zahřejí po venkovních oslavách a průvodech. Proto jsme pro vás vybrali nápoje, které letošnímu masopustu dodají ten správný říz.

Dekantace je umění, které ovládnete i sami

Čekat s konzumací vína i dlouhé desítky minut od otevření se může zdát jako zbytečné zdržování od toho nejpříjemnějšího – ochutnávání. Věřte ale, že zejména pokud plánujete otevřít těžší červené víno či nějaký archivní kousek, ve výsledku si poděkujete. Protože právě díky dekantování posunete zážitek z pití vína na zcela novou úroveň.