Kouzlo adventních trhů v Jižním Tyrolsku

Vánoce v tyrolskuAdventní čas je plný kouzelné sváteční atmosféry. Ideálním místem pro načerpání slavnostní nálady jsou vánoční trhy plné lákavých vůní a nejrozmanitějších maličkostí.Tradiční trhy naleznete snad v každém větším městě a nejinak je tomu i v Jižním Tyrolsku v blízkosti farem sdružení Roter Hahn.

Vánočními trhy jsou známá především větší jihotyrolská města Bolzano, Merano a Brixen, která bohatostí a rozmanitostí své nabídky lákají turisty z celého světa. Za zmínku a pozornost stojí ale i menší městečka v okolních údolích, kde se můžete setkat s místními tradicemi, ručně vyráběnými produkty a opravdovými delikatesami.

O značce kvality Roter Hahn
logo značky roterhahn Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness.

Vice o farmách zde

Vánoční trhy s kouzelnou atmosférou se konají například v městečku Sarntal. Sem návštěvníky každoročně lákají do světa starodávných a již zapomenutých řemesel a tradic. Na farmě Thomasegghof, která se nachází nad vesnicí, je možné ochutnat další domácí delikatesy a zažít opravdový klid a harmonii.

Další zážitky přináší trhy v hradbami obehnaném městečku Glurns, pro které jsou typická rozmanitá hudební vystoupení a adventní a sborové zpěvy.

Gurmánským zážitkem je návštěva malého trhu ve městě Kastelruth. Zde lze ochutnat místní sladké Krapfen, štoly, cukroví i ovocné chlebíčky. K vidění a ke koupi jsou tu navíc místní hrnčířské výrobky. Během této návštěvy se lze ubytovat třeba na nově zrekonstruované farmě Funtnatscherhof.

Vánoční trhy v tyrolskuVe výčtu menších, ale o to kouzelnějších vánočních trhů nelze opomenout ani nejvýše položený trh v celých Alpách v podhorském Marttelu. Ve výšce 2 061 metrů nad mořem se lze seznámit s tyrolskou kuchyní a selskými produkty. Za hudebního doprovodu je možné vyzkoušet si paličkování nebo vyřezávání ze dřeva. Z trhu se vyplatí absolvovat také cestu na saních na nedalekou pastvinu, na které stojí okouzlující živý betlém. Ideálním místem k odpočinku po náročném dni může být zdejší farma Niederhof.

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn.