Jarní novinky v Liberecké iQLANDII

Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoLiberecké science centrum iQLANDIA..

o kterém si můžete přečíst více v našem článku zde, se chystá na příchod jara řadou novinek.

Monstrózní kraslice před iQLANDIÍ..

Pokusy s ohněm v libereckém science centru iQLANDIAGigantická vejce před iQLANDIÍ konečně zazáří barvami. Kdy? No přeci o Velikonocích! Přijeďte do libereckého science centra o velikonočních prázdninách a pomozte nám je originálně ozdobit. Fantazii se meze nekladou. Navíc tu na vás čeká soutěž Vejcohledání, originální Science show plná výbuchů i experimentální workshopy. Během nich si vyrobíte barevného „buličáka“, donutíte čerstvé vejce se vznášet na hladině vody nebo necháte vybuchnout vaječnou skořápku. Ti, kteří zavítají do sousedního iQparku, se mohou těšit na pletení pomlázek a velikonoční show.

Velikonoce v iQLANDII

  • 2.– 6. 4. od 11 a 16 h – Velikonoční science show plná experimentů s vajíčky
  • 5.– 6. 4. – Kreativní dílny „Vymaluj si obří vejce“

Velikonoce v iQparku

  • So a Ne od 14 h – Hravá laboratoř – Velikonoce
  • So a Ne od 16 h – Velikonoční science show
  • Rukodělné soutěže během Velikonoc

V dubnu se v liberecké iQLANDII vrátí Zpátky na Měsíc!

Na obrázku mládež sledující dokument o cestě na měsíc od google, v planetáriu science centra iQLANDIALiberecká iQLANDIA uvede do Planetária filmovou novinku z dílny Google pod názvem Zpátky na Měsíc. Vzdělávací dokument mapuje průběh atraktivní soutěže Google Lunar XPRIZE, v níž týmy z celého světa hrají o nejprestižnější cenu v historii – vyslání kosmické sondy na Měsíc. Ta by se na něj měla vydat po dlouhých 40 letech. Úkolem je na Měsíc dopravit sondu, ujet s ní po povrchu alespoň 500 metrů a poslat domů snímky či videa – nehraje se o nic menšího než je 30 milionů dolarů. Kromě soutěžního klání si díky projekci připomenete i úspěchy v objevování Měsíce z 60. a 70. let minulého století.  Před každým promítáním se navíc můžete těšit na „živák“ v podání zkušených lektorů, kteří vás seznámí s aktuálním astronomickým děním nebo se s nimi vydáte do 4,5 miliardy let staré historie a zjistíte například, jak byl původně Měsíc od Země vzdálený. Film bude uveden v první polovině měsíce dubna.

 

iQ LANDIA

Adresa: Nitranská 10, 460 07 Liberec

Plánujete výlet do Liberce, co určitě nevynechat při návštěvě tohoto krásného města se dozvíte v našem článku
« z 2 »
Líbil se Vám náš článek?