Degustace zámeckých vín na zámku Bzenec

Vinice zámeckého vinařství v BzenciNoblesní degustace v romantickém prostředí.. 

 Jedinečná vína a příjemnou atmosféru si budete moci vychutnat v Bzenci na Slovácku. V sobotu 15. srpna se tady od dvou hodin odpoledne do osmi večer uskuteční degustace vín hned z několika proslulých zámeckých vinařství.Vstup na akci je zdarma.

V prostředí zámeckého parku ji uspořádá místní Zámecké vinařství Bzenec.  Degustace nabídne osm zastavení, na kterých budete koštovat vína oblíbených odrůd charakteristických pro podoblasti Slovácka a Jižní Moravy, vína ze Slovenska i Francie.

sudy ve viném sklípku zámeckého vinařství v BzenciNebude chybět ani oblíbené Ego nebo Herbarium Moravicum z produkce Zámeckého vinařství Bzenec. Someliérské zážitky vhodně doplní sýry z domácí farmy a jiné místní dobroty. Příjemný odpočinek nabídne pikniková louka se stylovým sezením v trávě ve stínu  900 leté  lípy, chlouby zdejšího parku. Tady si můžete vína v klidu vychutnávat a přitom se zaposlouchat do hudby jazzového kvarteta anebo pozorovat pávy, které si tady sami odchovávají. Mimochodem pávy má Zámecké vinařství ve znaku, takže podle nich toto víno  snadno poznáte.

láhev vína Ego vinařství bzenecNávštěvu Zámeckého vinařství můžete spojit s oslavami 1000. výročí  Bzence. Bzenecká pouť potrvá od pátku 14. srpna do neděle 16. srpna  a na své si tady přijdou nejen milovníci vína. Součástí programu jsou výstavy, divadelní představení, tradiční jarmark  i historický průvod městem. Po celý víkend můžete navštívit Zámecké vinařství a jeho rozsáhlé reprezentativní  sklepy s ručně vyřezávanými dřevěnými sudy. Průvodci Vám tady zajímavě přiblíží zpracování vína a  historii i tradici vinařství v Bzenci.

Zámecké vinařství Bzenec
Zámecká 1508, 696 81 Bzenec