Země Živitelka 2015

Děti si prohlíží zemědělskou techniku na festivalu Země ŽivitelkaLetošní již 42. ročník..

mezinárodního agrosalonu Země Živitelka proběhne na českobudějovickém výstavišti ve dnech 27. 8. – 1. 9. 2015. Výstava, doprovázena Ekostylem a Mezinárodní výstavou družstevnictví, je tradičně pořádána ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Agrární komorou ČR, Potravinářskou komorou ČR a Zemědělským svazem ČR. Státní zemědělský a intervenční fond podpoří kvalitní české potraviny.

Svým rozsahem tyto výstavy pokrývají celý zemědělsko-potravinářský sektor a řadí se k největší akci svého druhu na území České republiky. Jednou z oblastí výstavy je zemědělská technika a služby pro zemědělství s prezentací různých typů traktorů, strojů, zařízení a novinek pro zemědělství, řemeslnických potřeb a ochranných a pracovních pomůcek. Následuje rostlinná a živočišná výroba s prezentacemi plemenných koní, krav a beranů na předvadišti, součástí je také možnost zakoupení krmiv, potřeb a zařízení pro chov. Ukázky budou probíhat na předvadišti po celou dobu výstavy!

Chutná hezky, Jihočesky..

Tradiční koláč na festivalu Země ŽivitelkaPotravinářství již tradičně prezentují české kvalitní potraviny oceněné značkami „Regionální potravina“, KLASA, “CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY” a „Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR“. Návštěvníky čekají ochutnávky a oceněné potraviny si mohou v pavilonu T i zakoupit. V rámci tématu živočišná výroba se představí plemenné krávy, berani a koně, přičemž vše bude doplněné expozicí Českého chovatelského svazu chovatelů drobného zvířectva v pavilonu H a o atraktivní soutěž Králičí hop.

Expozice myslivosti, lovectví a rybářství jsou umístěny do pavilonu R3, D5, na volnou plochu 310 a do pavilonu R1, který je letos samostatným Pavilonem Myslivosti. Rybářská bašta zajistí chytání ryb na zapůjčený prut, ukázky filetování a ukázky živých ryb v akváriích a kádích.

mezinárodní festival Země Živitelka, návštěvníci v krojíchObnova a rozvoj venkova se soustředí v pavilonu Z, jako Pavilonu Venkova. Zde se budou prezentovat celostátní sítě pro venkov jak z České, tak Slovenské republiky a zahraniční partneři.

Mezinárodní výstava družstevnictví přináší aktuální informaci o výrobním a spotřebním družstevnictví, podnikání zemědělských nebo odbytových družstev a prezentace úspěšných družstevních podniků s širokým sortimentem kvalitních výrobků. Tvorba a ochrana životního prostředí pod názvem Ekostyl vytváří v rámci výstaviště jedinečné prostředí pro prezentaci firem, zabývajících se alternativními zdroji energie, ekologickými technologiemi, stavbami a ekologicky šetrnými výrobky.

Země ŽivitelkaSpeciální celodenní program v Pivovarské zahradě proběhne v rámci Národních dožínek v sobotu 29.8. Slavnostního zahájení v 10:00 hodin se zúčastní nejvyšší představitelé vlády a bude spojené s předáním certifikátů a cen. V rámci Národních dožínek budou následovat hudební bloky a návštěvnické soutěže.

I letošní 42. ročník představí exponáty soutěžící o Zlatý klas. Tuto soutěž vyhlašuje Ministerstvo zemědělství prostřednictvím Výstaviště České Budějovice a.s. a na základě vydaného Soutěžního řádu posuzují exponáty v oborech rostlinná výroba, živočišná výroba, mechanizace, potřeby a služby zemědělství, potravinářství a zpracovatelský průmysl. Oficiální vyhlášení výsledků je naplánováno na pátek 28. 8. v 11:00 hodin v pavilonu R2.

Země Živitelka 2015
 • 27.8-1.9.2015
 • Vstupné
  • Plné vstupné 145 Kč
  • Zlevněné vstupné 70 Kč
  • Školní výpravy 30 Kč
  • Rodinné vstupné 290 Kč
  • 2-denní vstupné 200 Kč
 • Otevírací doba
  • čtvrtek – pondělí 9 – 18 hod.
  • úterý 9 – 17 hod.
Líbil se Vám náš článek?