Vyražte za životním stylem třetího tisíciletí. e-Salon představí zábavný životní styl, který šetří životní prostředí.

Veletrh e-SALON provede návštěvníky budoucností dopravy, představí přibližně stovku ekologických vozů a v české premiéře odhalí hned 4 žhavé novinky od značek Audi, Lexus, Toyota a Volkswagen. Dvěma klenoty z exkluzivní sběratelské edice se pochlubí automobilka BMW. Modely BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition se vyznačují unikátním dvoubarevným provedením, v němž zlatá přední část plynule přechází do černé zádi.

Příznivce letectví jistě zaujme sportovní elektroletadlo ΦNIX. Dalším tahákem bude na stánku společnosti Siemens historická obytná dodávka Volkswagen T2, přezdívaná Bulli. V Praze bude k vidění unikátní prototyp, obytný vůz z roku 1979, který byl přestavěn na elektromobil a získal nové jméno, Bull-E. Legendární mikrobus je dodnes symbolem hnutí hippies, jehož členové v autě přes léto brázdili Ameriku.

e-Salon je prvním ročníkem jedinečného autosalonu, orientovaného výhradně na čistou mobilitu. Organizátorem celé akce jsou TV Prima a společnost ABF. Na výstavišti v pražských Letňanech se ve dnech 15.-18. listopadu 2018 představí žhavé novinky ze světa e-mobility, sdílené služby carsharing i koncept chytrého města Smart Prague. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na elektromobily, elektrické koloběžky, elektrokola, elektromobily, hybridy, simulátor dopravní nehody, testovací jízdy a další doprovodný program, který zaujme celou rodinu. Ten láká na testovací jízdy pro veřejnost, skvělou příležitost například dostanou ti, kdo si na vlastní kůži chtějí zažít automatické parkování, svézt se na elektrokole, nebo v dalším elektrovozítku. Na stánku BESIP se návštěvníci budou moci seznámit s problematikou bezpečného provozu na elektrokolech, jízdy v elektromobilu nebo s tím, jak se obecně bezpečně pohybovat v silničním provozu. Bude také možné si vyzkoušet motocyklový trenažér, otočný simulátor napodobující dopravní nehodu s převrácením auta na střechu. Pro rodiny s dětmi chystá program také TV Prima, která bude zastoupena jednotlivými televizními kanály. Ti nejmenší se budou moci vžít do role vyšetřovatelů v rámci zóny Prima KRIMI, setkat se s přírodou a živočichy pod taktovkou TV stanice Prima ZOOM. Hlavní město Praha připravuje pro nejmenší návštěvníky dětské dopravní hřiště, chybět nebude ani dráha s elektrošlapadly.

Generálním partnerem veletrhu e-SALON je skupina ČEZ, partnerem také hlavní město Praha. Akce se uskuteční v PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 15.–18. listopadu 2018.

Více na e-salon.cz

Zdroj foto: archiv společnosti

Líbil se Vám náš článek?