Vyrazte v září na Znojemsko na závod seriálu Kolo pro život

Krásy Znojemska ze sedla kola..

Cyklista na vinicích ZnojemskaPodruhé zavítá jeden ze závodů horských kol seriálu Kolo pro život na Znojemsko – hned první sobotu po prázdninách, tj. 5. září, se můžete opět těšit na Znojmo Burčák Tour Kooperativy. Čeká na vás krásné město Znojmo, nádherná okolní příroda i burčák. Závodníci se mohou hlásit až do začátku září, a to přes webové stránky zde, kde naleznou i veškeré další informace. Pokud to nestihnou, mohou se přihlásit v předvečer závodu nebo přímo před startem v kanceláři závodu v Louckém klášteře.

Tři trasy závodu..

Znojemskem se můžete projet ve třech různě dlouhých tratích. Délka hlavní tratě závodu je padesát sedm kilometrů, je možné absolvovat i zkrácenou jednatřicetikilometrovou trať a fitness verzi pro rodiče s dětmi v délce třináct kilometrů.

Hlavní závod odstartuje přímo v srdci Znojma na Masarykově náměstí. Peloton závodníků projede Vídeňskou ulicí přes řeku Dyji do Oblekovic. Ostatní dva závody odstartují v centru veškerého dění, v Louckém klášteře hodinu po startu hlavního závodu

Trasa hlavního závodu i zkrácené verze 31 km pokračuje z Oblekovic přes Načeratický kopec do Tasovic. Po průjezdu kamenolomu Tasovice směřuje do Strachotic, kde se obě trasy rozdělí. Hlavní závod pokračuje přes Oleksovičky okolo Jaroslavického rybníka a zámku do Jaroslavic, kde je na náměstí občerstvovací stanice. Odtud závod dále pokračuje podél hranice po rakouské straně přes vinice a vrch Lampelberg. Zde vinařství Lahofer připravilo pro účastníky nejdelší tratě bezplatnou ochutnávku svých vín. Odtud směřuje závod přes Dyjákovičky do Vrbovce, kde se obě hlavní trasy spojují a pokračují vinohrady k tunelu pod E59. Po průjezdu následuje občerstvovací stanice u vrboveckých vinných sklepů. Dále trasa pokračuje okolo letiště do Nového Šaldorfa a Oblekovic s cílem ve Znojmě v Louckém klášteře.

Trasa D, tzv. fitness jízda rodičů s dětmi, má po zkušenostech z loňského roku svoji zcela samostatnou trasu se startem rovněž v Louckém klášteře. Dále pokračuje po silnici přes Sedlešovice a Nový Šaldorf směrem na Konice a následně se terénem vrací do Znojma. Podél řeky Dyje vede k Obří hlavě a po občerstvení v centru pro volný čas se vrací po druhém břehu Dyje do cíle v Louckém klášteře.

ilustrační foto(archiv GV)
ilustrační foto(archiv GV)

Pro děti..

Všechny dětské závody budou probíhat před startem hlavního závodu v průběhu celého dopoledne. Začínáme kategorií „odrážedla“, děvčata a chlapci závodí ve svých kategoriích, a proto zveme všechny mladé závodníky k boji o stupně vítězů.V celém areálu Louckého kláštera je připraven bohatý doprovodný program pro malé i velké. Děti se mohou těšit na spoustu her a soutěží, připraven bude i LEGO stan, pumptrack a bohatá tombola. K poslechu bude hrát cimbálová muzika a další hudební soubory.

Líbil se Vám náš článek?