Výlet: Muzeum perníku – perníková chaloupka

Vstupte do pohádky..

Výlet:Muzeum Perníku-perníková chaloupkatak jako v pohádce, nad krajinou se tyčí hora, v našem případě hora Kunětická s majestátním hradem.  A stejně jako v pohádkách v údolí pod hradem je pohádkový les plný tajemství. A v tomto lese u Pardubic je to tajemství vskutku sladké. Tak jako Jeníček s Mařenkou zde narazíte na perníkovou chaloupku. Nežije v ní zlá ježibaba ale hodná paní ježibaba, která Vás a Vaše děti naučí péct perníček. Zavítali jste totiž do muzea perníku.

Výlet:Muzeum Perníku-perníková chaloupkaMuzeum vzniklo v bývalém loveckém zámečku z roku 1882 a narazíte na něj za obcí Ráby na spojnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

V chaloupce projdete opravdu tajuplným lesem plným postaviček z pohádek až ke dveřím paní ježibaby ,která, když děti pěkně pozdraví, perníček jim nadělí. Potom Vám povypráví o výrobě perníčků a také dětem výchovně vysvětlí, co a jak s lopatou, aby věděly že když budou zlobit, tak že není jen na sezení 🙂 V chaloupce si také prohlédnete vězení pro zloděje perníků a pro takové nezbedy, které od lumpáren neodradí ani vězení, je tu připraveno peklo. Naopak pro hodné andílky je tu nebíčko. Výlet:Muzeum Perníku-perníková chaloupkaNěžné pohlaví určitě zaujme perníková vesnička Perníkov, plná nádherně zdobených perníčků. Výlet:Muzeum Perníku-perníková chaloupkaPro tatínky a v podstatě pro všechny je tu útulna ,,U Všech čertů” s jitrničkami nebo Sekyrkovou polévkou a všudypřítomnými perníčky. Děti si můžou opéct buřtíky na ohništi dvanácti měsíčků nebo získat zápis v katastru perníkových nemovitostí, pokud si tedy nějakou tu ,,nemovitost” z perníku koupíte.

Hořické trubičkyVýlet do perníkové chaloupky a prohlídka hradu Kunětická hora je jistě zážitek pro celou rodinu. V okolí Vám ještě doporučuji zastávku v Hořicích, kde si přímo ve výrobně můžete koupit voňavé trubičky o kterých se více dozvíte zde. O Pardubickém perníku a jeho výrobě si můžete přečíst zajímavý článek zde.

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk  Metelka

 

  Oficiální webové stránky