Ve Spáleném Poříčí otevřel Wellness hotel Brdy

Nová oáza pohody při CHKO Brdy

Nový hotel v CHKO Brdy

V těchto dnech slavnostně otevřel své kapacity hotel, nabízející skvělé podmínky pro odpočinek, pěší i cyklistické výlety, poznávání přírody i historie a památek dosud ne zcela objevené, avšak o to více atraktivní krajiny na pomezí Chráněné krajinné oblasti Brdy. Čerstvě rekonstruovaný objekt nabízí prostorné, komfortně vybavené pokoje, restaurant, jehož interiér přiznává svůj původně barokní sloh a kavárnu s vlastními pamlsky.

V nejbližších dnech bude uvedeno do provozu i středisko wellness se vším, co k tomuto pojmu patří. Management hotelu disponuje i dopravní společností, takže veškeré nároky na dopravní služby může řešit vlastními kapacitami. Nebylo proto obtížné hned od počátku nabídnout zájemcům několik typů tzv. pobytových balíčků, určených pro různé skupiny – jako zájmové kluby, seniory, školní, firemní, či odborné skupiny, atd.

Hotel je situován prakticky ve středu města, jen desítky, popř. stovky metrů jej dělí od náměstí s kostelem sv. Mikuláše, Zámku Spálené Poříčí, fary a děkanství, kde pobýval Jindřich Šimon Baar, židovského hřbitova a dalších pozoruhodných objektů. Ze Spáleného Poříčí lze vyrážet na celou řadu vycházek a výletů – např. „Za mlynáři od Bradavy“, „Loukou i lesem za pohádkou“, či stezkou „Spálené Poříčí – práh Středních a Třemšínských Brd“. Přes dvůr naproti hotelu zve k prohlídce „Špejchar Ve Dvoře“. Budova z 18.století bývala součástí zámeckého velkostatku a k původním účelům sloužila až do konce 20. století. Dlouho chátrala, až v letech 2004 – 2010 došlo k rekonstrukci, jež vytvořila prostory k výstavám a stálé expozici historické zemědělské techniky i života v kraji v min. staletích. Naprostý unikát – na světě jedinou soubornou výstavu kresleného humoru z ateliéru Jiřího Wintera Neprakty – tu pak najdeme v nejyyšším podlaží. Své hosty do Wellness hotelu Brdy si přivede nepochybně i samotné léto, nebo i houbařská sezóna. Více: webové stránky hotelu.

 

                                                                                                                            Miroslav Navara