Tradiční advent pod jihotyrolskými velikány

Advent v TyrolskuZávěr roku je plný kouzelné atmosféry, kterou v Jižním Tyrolsku umocňují úchvatné zasněžené horské masivy, které jsou na dosah. Sváteční atmosféra sálá z každého domova i ze sebemenšího vánočního trhu. Adventní a vánoční tradice si připomínají také na všech farmách sdružení Roter Hahn, na kterých lze zažít autentickou atmosféru Vánoc.

Přes den lze lyžovat na zasněžených a perfektně upravených svazích, nebo je možné vydat se na túru na sněžnicích či skialpových lyžích. Zamrzlé plochy zvou k bruslení.

I sama zdejší kultura a zvyky stojí za poznávání.

S mnoha slavnostmi a tradicemi se lze setkat v každém menším městečku. Oslavy adventu se ale údolí od údolí liší, každé má své jedinečné zvyky. Všeobecně však platí, že předvánoční doba je provoněná svařeným vínem a dětskými punči, cukrovím a dalšími delikatesami. V mnoha domovech se pečou slané placky, při jejichž vykrajování a modelování rády pomáhají děti.

Advent Předvánoční období je také časem tradičních průvodů. V údolí Sarntal se můžete zúčastnit nezvyklé tradice nazvané „Klöckelnnicht“. Po tři čtvrteční večery se tu za zvuku starých melodií a zvonců straší. Po městě se pohybují různě maskované postavy. Tradice vychází z německého rituálu, během kterého se „vyklízí“ cesta bohu plodnosti pro úrodný nastávající rok. Pokud byste chtěli vidět tuto tradici na vlastní oči, pak je ideální ubytovat se například na zrekonstruovaném památkově chráněném statku z 16. století, na farmě Botenhof.

Lyžaři v Tyrolských horách Průvod masek spojený se zaháněním démonů se koná v městečku Klosn, v jehož závěru koledníci obchází dům od domu a za odříkání modlitby její obyvatele obdarovávají maličkostmi. Vrcholem oslav je pak hromadné odříkání modlitby „Anděl Páně“ u kostelní brány. S dalšími tradicemi tohoto kraje se lze setkat například na farmě Hof am Schloss.

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko a jeho delikatesy tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn, kde se setkáte mimo jiné s domácími organickými výrobky.

Farmy Roter Hahn
logo značky roterhahn Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness.

Vice o farmách zde
Líbil se Vám náš článek?