Slyšeli jste o caravaningu?

Caravaning Brno je veletrh, který byste si neměli nechat ujít, i kdybyste nebyli vyznavači kempování, může totiž pro vás být skvělou inspirací, jak trávit v zimě volný čas. Jedním z hlavních témat doprovodného programu bude právě tento novodobý trend – zimní kempování, který se stává v posledních letech více a více oblíbenějším mezi cestovateli. Reagují na to jak výrobci, tak kempy, které často zůstávají v provozu celý rok. „Mnoho modelů, které na veletrhu návštěvníci uvidí, jsou vhodné i pro zimní cestování. Vystavovatelé stále více přizpůsobují obytné vozy celoročnímu provozu, ať už v podobě dvojitých podlah, kvalitnějších vytápěcích systémů nebo izolace,“ doplňuje Michal Svoboda, PR manažer veletrhu.

Velkým zastáncem a propagátorem zimního kempování je i Klára Hájek Velinská, autorka známého cestovatelského blogu All4Camper. „Karavaning je rozhodně celoroční záležitost, byla by škoda s podzimem obytný vůz či karavan zazimovat a vyjet až na jaře. V Česku jsou zimní kempy stále spíše na začátku svého rozvoje, ale v Rakousku nebo Itálii lze najít perfektně vybavené kempy,“ sdělila Velinská, která se na veletrhu zaměří během doprovodného programu na kempování mimo kempy.

Cestování v zimě se bude v neděli věnovat fotograf a cestovatel Jakub Moravec, který již léta vyznává právě karavaning. Zájemci se s ním podívají až za zimní polární kruh. O den dříve, v sobotu, se s návštěvníky podělí o své zážitky ze Skotska.

V sobotu přijede i český cestovatel Jiří Kolbaba, který strávil uplynulé dva měsíce v obytném voze při cestách po Islandu. K prohlédnutí bude i vůz, kterým svou cestu uskutečnil.

Kromě zimního cestování se doprovodný program samozřejmě bude věnovat i dalšími tématům. Zájemci se seznámí s celou řadou obytných aut a také s rozdíly mezi značkami. Nebudou chybět ani přednášky o dopravních předpisech pro karavanisty v České republice i zahraničí. Využít lze individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu. „Na stánku Sdružení obytných vozidel OSCAR, které je odborným garantem veletrhu, bude návštěvníkům k dispozici poradna pro karavanisty po celou dobu konání veletrhu,“ zve Svoboda.

Součástí veletrhu je i program zaměřený na bezpečnost. Na stánku Žena v autě.cz si s odborníky BESIP návštěvníci osvěží pravidla bezpečné jízdy, vyzkouší si simulátory otočení vozu a nárazu. Program doplní i workshop poutání dětských autosedaček.

Veletrh Caravaning Brno se koná od 8. do 11. listopadu na brněnském výstavišti. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Základní vstupné na místě stojí 200 Kč, v předprodeji je k sehnání za 180 Kč. Vstupné na čtvrtek při zakoupení on-line stojí jen 100 Kč. Více informací je k dispozici na www.caravaning-brno.cz.

Zdroj foto: archiv společnosti

Líbil se Vám náš článek?