Slavnosti moravského uzeného se připravují na páté narozeniny

talíř uzenin a uzených masKuchařská show s degustací,  tři restaurace prodávající uzené speciality, desítky druhů uzenin od vyhlášených moravských firem. Milovníci jídla a uzeného masa si o víkendu 4. a 5. března užijí na hradě Veveří již pátý ročník svého  svátku. Konají se tu totiž Slavnosti moravského uzeného, na kterých se šest uzenářů utká o titul Nejlepší moravské uzené 2017.

Vyhlášení uzenáři se již pátým rokem sjedou na hrad Veveří, aby potěšili svými výrobky milovníky masa. Ti se mohou těšit i na další speciality. Kromě klasického uzeného masa to budou klobásy, šunky i zabíjačkové delikatesy. Vše podle tradičních rodinných receptur bez užití chemie. Návštěvníci budou moci sami rozhodnout, který uzenář měl nejlepší uzené.

V Brně čeká na návštěvníky bohatý program. „V rámci řeznické školy se dozvědí třeba jak správně porcovat maso a jak zpracovat celého čuníka. Kuchařská show zase představí lahodné recepty z tradiční, moderní i evropské kuchyně,“ řekl za organizátory Pavel Pichler z ECEATu. Chybět samozřejmě nebudou stánky se svařákem, punčem a dalšími nápoji pro zahřátí. „Zcela nově jsme připravilii degustační stan, kde budou vybrané tři restaurace vařit z uzeného masa. Radost mám také z toho, že na Slavnosti zavítají čtyři moravští vinaři, pro které jsme vytvořili v kovárně hradu menší vinařskou zónu, takže si na své přijdou i ti, kdo dávají před pivem přednost vínu,“ vyjmenovává Pichler.

Na nádvoří budou otevřená ohniště, na kterých si budou moci návštěvníci opéct klobásky nebo buřtíky od uzenářů. Na řemeslném jarmarku se představí 30 výrobců. Pro děti je připraveno dětské divadlo, buřtíková hradní hra s cenami. Atmosféru při degustování bude dokreslovat cimbálová muzika.

Ke každé vstupence dostanou návštěvníci ovarovou polévku zdarma. Vyplňovat mohou anketní lístky, které budou slosovány v tombole a uzené i neuzené ceny.

Více zde

E shops -BIO potraviny, hračky,domácí potřeby- pro celou rodinu
Obrázek rodiny k boxíku s popisem internetového obchodu pro celou rodinuV internetovém obchodě našeho magazínu naleznete širokou nabídku dárků, hraček BIO potravin, bezlepkové produkty, kuchyňské spotřebiče, nádobí. Nabízíme také obuv a oblečení do přírody a mnoho dalšího. Jsme prostě obchod pro celou rodinu!

Více zde
Líbil se Vám náš článek?