RECEPTY NA PŘÍRODNÍ DETOXIKAČNÍ NÁPOJE

Šéfkuchař Grand Hotelu Kempinski High Tatras, Tomáš Tejbus, pro vás připravil čtyři recepty na detoxikační nápoje, které vám budou chutnat. Oblíbíte si je a možná se stanou i součástí vašeho pravidelného jídelníčku. Nastartujte tělo po zimě.

 Jarní očista organizmu

Recept na nápoj pro Jarni ocistu organismuTento velmi jednoduchý nápoj má jedinou úlohu, a to vyčistit trávící trakt po těžkých pokrmech, které jsme si dopřávali v průběhu zimních měsíců. “Nápoj zároveň skvěle zregeneruje trávící mikroflóru a připraví náš organizmus na přijímání jarních, lehkých a zároveň energetických potravin,” vysvětluje šéfkuchař Grand Hotelu Kempinski High Tatras Tomáš Tejbus.

Potřebujeme:

 • 4 ks středně velkých jablek bez jadřinců
 • 1 plnou hrst čerstvého baby špenátu
 • 2 polévkové lžíce rebarborového pyré
 • Olivový olej s chilli

Postup:
Jablka odšťavníme a šťávu přelejeme do mixéru. Přidáme špenát a rebarborové pyré, rozmixujeme na hladké smoothie. Podle chuti můžeme přidat mátu nebo šťávu z limetky. Taktéž můžeme experimentovat s různými odrůdami jablek, které nám vždy přinesů jiný výsledný chuťový efekt, přidat můžeme i několik kapek extra panenského olivového oleje parfémovaného s chilli.

Jarni detox a ocista krve recept Jarní detox a očista krve

Řeřicha, jablko a kiwi jsou podle šéfkuchaře Tomáše Tejbuse skvělou kombinací pro detoxikaci organismu. Řeřicha je jednou z nejléčivějších rostlin vhodných pro přípravu šťáv. Je vynikajícím antioxidantem a čističem krve.

Potřebujeme:

 • 1 plná hrst čerstvé řeřichy
 • 2 jablka
 • 1 kiwi

Postup:
Vložte ingredience do mixéru anebo odšťavňovače a připravte šťávu. Řeřicha má velmi intenzivní chuť a aroma, a to i přesto, že neprodukuje velmi šťávu. Přesto by neměl její obsah v nápoji přesahovat 1/6 hotového džusu.

Recept na nápoj pro posílení imunity- Utok na rymu a prochladnutiÚtok na rýmu a prochladnutí

Mrkev a jablko jsou velmi účinné při podpoře imunitního systému, zároveň z našeho organismu odplaví škodlivé látky a zlepší se tak stav naší pleti.
Potřebujeme:

 • 2 jablka
 • 2 mrkve

Postup:
Ingredience očistíme a odšťavníme. Pokud použijeme červená jablka, dosáhneme sladší chuti. Můžeme experimentovat s různými odrůdami jablek a tak vytvářet nové chuťové kombinace. Nápoj dochutíme šťávou z poloviny limetky a malým kouskem zázvoru.

Obnova imunity po dlouhe zimeObnova imunity po tuhé zimě

“Na obnovu imunity je vhodná kombinace zelí a ananasu. Zelná šťáva je silným antioxidantem, pomáhá nabývat imunitu, očišťuje organismus a chrání před nemocemi,” doplňuje šéfkuchař Tomáš Tejbus.
Potřebujeme:

 • ½ ananasu
 • ¼ hlávky bílého zelí

Postup:
Zelí a ananas očistíme a rozmixujeme. Šťávu můžeme doplnit o kousek čerstvého zázvoru a několik lístků čerstvé máty. Nezapomeňme, že každý druh zelí přináší jinou chuť a jiné účinky na organismus, ale bílé zelí je nejsladší.

Doporučujeme: jarní detox s wellness čajem
na obrázku krabička bio Wellness čaje pro podporu energieUžijte si zdravý životní styl s naší kolekcí wellness čajů. Povzbuďte své tělo i mysl při sportu, v práci či ve škole, nášee čaj z bylinek a Rooibosu Vám pomůže s koncetrací a zlepší vaší výkonost a to zdravou, přírodní cestou! Jde to i bez chemie..

Více zde