Pro pomlázku do Pivovarského muzea

velikonoce v pivovaru Holba v Hanušovicích Pivovarské muzeum v Hanušovicích tentokrát připomene nejen historii výroby piva, ale také tradiční velikonoční zvyky. Na zelený čtvrtek se tady od tří hodin odpoledne budou  zdobit vajíčka, aby koledníci nepřišli zkrátka.

Velikonoční dílna nabídne pomoc při výrobě výzdob a dekorací podle vlastní fantazie.

Voskovou techniku zdobení předvedou zkušené instruktorky Zlatka Muroňová a Alice Prokopová, které pomohou, aby i ta vaše kraslice vypadala úžasně. A když se zrovna něco nepovede, nevadí. Odnesete si spoustu příjemných zážitků z tvorby a společného jarního setkání. Zatímco ženy a děti budou tvořit, tatínci mohou spřádat pomlázkové plány u Josefského ležáku, který jim fortelně načepují v Pivovarské restauraci hned pod muzeem.

Vstupné je 30 Kč a dílna potrvá od 15 do 17 hodin.

Pivovarské muzeum Hanušovice
  • Pivovarská 265 788 33 Hanušovice
  • Zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku i prohlídku historických exponátů; nástrojů a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Uvidíte tady například dřevěné sudy, coby pýchu bednářského řemesla, staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historická výčepní zařízení, připomínající atmosféru dřívějších hospod

Webové stránky muzea

 

Líbil se Vám náš článek?