Prague Cuisine – nová aplikace pro labužníky

Prague Cuisine před několika dny uvedla stejnojmennou webovou aplikaci. Ta svým uživatelům nabídne skvělý gastronomický zážitek zcela novým způsobem. Aplikace je kompatibilní se všemi mobilními zařízeními a počítačovými platformami, kombinuje bohaté rozvrstvení magazínu s rychlostí a flexibilitou digitálního media. Funguje jako portál restaurací, které tak mají možnost představit široké veřejnosti rozmanité gastronomické koncepty.

Bar v restauraciSoučástí aplikace Prague Cuisine bude i tzv. „Supper club“, informující o zajímavých interaktivních gastronomických událostech. Zákazník si může místo v restauraci přímo zarezervovat prostřednictvím aplikace, popř. zakoupit některý ze zážitků.

Webová aplikace Prague Cuisine bude informovat o aktuálním gastronomickém dění v přehledném formátu, přizpůsobeném pražské gastronomické scéně: “Rádi bychom uvedli dosud nepoznané kulinářské zážitky i koncept do místního gastronomického prostředí,“ říká Dominic James, autor knihy Prague Cuisine, publikované v květnu letošního roku. „Chceme zprostředkovat vzrušující kulinářské zážitky, které jsou zároveň zábavné; interaktivní večeře s hosty, pop-up restaurace, záhadné, tzv. Mystery Dinners, workshopy apod. To jsou jen některé z akcí, které se chystáme uvádět.“ Prague Cuisine aplikace zahrnuje výběr restaurací, kaváren a bister převážně v Praze, ale i několik vybraných mimo Prahu, za kterými stojí za to se vypravit.

Zároveň bude spolupracovat s významnými pražskými šéfkuchaři, kteří již byli  představeni v knize Prague Cuisine. První interaktivní gastronomická událost s názvem „Jana a Honza se berou“ proběhne v nově otevřené restauraci Riccarda Lucqueho – Aromi v únoru příštího roku. Programem tohoto večera bude inscenovaná svatba dvou bláznivých rodinek, kterou budou moci účastníci nejen sledovat, ale také se stát její součástí. Kromě slavnostního menu si budou účastníci užívat večer plný překvapení, komických výstupů a rodinných dramat od tradičního rozbíjení talíře až po únos nevěsty. Prague Cuisine aplikace je dostupná v češtině i angličtině a je zdarma. Stejně jako kniha je i aplikace rozdělena do přehledných sekcí „Pro Gurmány/For the Gourmet“, „Místní chuť/Local Flavour“, „Lehká chuťovka/Light Bites“ a „Sladká tečka/Sweet Tooth“. Pro jednoduchou orientaci je přidáno rozdělení podle  jednotlivých pražských městských částí.

Webová aplikace poskytuje snadné a rychlé použití díky jednoduchému menu s přehlednými ikonami, které umožňují rychlý přístup k požadovanému obsahu. Každou lokaci doprovodí stručný přehled, galerie fotografií, kompletní kontaktní údaje, interaktivní mapka a panel pro budoucí plánované akce, workshopy, pop-upy, speciální menu, vouchery, atd.  Aplikace Prague Cuisine neuvádí žádné hodnocení či žebříček. „Žebříčky v podobných aplikacích jsou velmi zavádějící a lehce zmanipulovatelné. Provedli jsme velký průzkum, než jsme se rozhodli, že naše aplikace nic takového mít nebude, “ říká Dominic James.

Dle tiskové zprávy Miroslav Navara

Aplikaci můžete stáhnout zde

Líbil se Vám náš článek?