Poklady Moravskoslezského kraje i světové perly představí HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

Veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD patří mezi nejvýznamnější události svého oboru a jeho 32. ročník proběhne ve dnech 15. až 17. března. Výstaviště PVA EXPO PRAHA zaplní expozice atraktivních světových lokalit, ale i prezentace většiny regionů Česka. Partnerským regionem je letos Moravskoslezský kraj, který překvapí množstvím turistických lákadel, významných památek i překrásných přírodních scenérií. Které jsou ty nejzajímavější?

Moravskoslezský kraj patří k nejzelenějším oblastem České republiky, zejména díky rozsáhlým celkům Beskyd, Jeseníků nebo Poodří pyšnícího se malebnými meandry řeky Odry. Kromě lesů, kopců a hor je region plný historických, kulturních nebo technických atraktivit. Od nepaměti je spjat s industriálem, jehož dědictví a žijící odkazy poutavě propaguje a prezentuje Technotrasa, virtuální stezka propojující technické a řemeslné památky napříč územím celého Moravskoslezského kraje.

Novinky na Technotrase

V letošním roce nabízí Technotrasa poutavé novinky, protože se tři desítky stávajících partnerů rozrostly o pět nových. Návštěvníci se tak mohou vůbec poprvé podívat do středověkého stříbrného dolu v Horním Městě, unikátního místa, kde se od 15. do konce 19. století těžilo stříbro a železná ruda. Adrenalinová prohlídka je zavede do dvou zpřístupněných pater propojených množstvím chodeb a žebříků,“ řekl Jan Krkoška, hejtman Moravskoslezského kraje. Dalším unikátem v Technotrase je Futureum, národní kulturní památka, ve kterou se proměnil bývalý výklopník a mlýnice uhlí v areálu Dolních Vítkovic.

Kraj kultury i gastronomie

Moravskoslezský kraj je bohatý také na věhlasné eventy, od hudebních festivalů Colours of Ostrava, Beats for love, přes sportovní akce typu Zlatá tretra, Ostrava Beach Pro až po přehlídky jako Dny NATO. Tisíce návštěvníků při návštěvě regionu neminou jeho skvost, Dolní oblast Vítkovice, v jehož areálu se některé ze zmíněných akcí každý rok odehrávají.

Dojmy z návštěvy rázovitého kraje mohou návštěvníci doplnit zážitkem gastronomickým, a to buďto na Pojezfestech, akcích, které na třech místech kraje představují to nejlepší, co gastro scéna Moravskoslezského kraje nabízí, nebo návštěvou některého z podniků, který je do projektu Pojez zapojený. Nabídka je bohatá, zahrnuje bistra, restaurace, pivovary, kavárny, ale i farmáře, lokální výrobce či pekárny.

Severní Morava v Letňanech

Region Moravskoslezského kraje se těší velké oblibě turistů brouzdajících po České republice a jen v loňském roce ho navštívil více než jeden milion lidí. Na výstavišti PVA EXPO PRAHA budou jeho zástupci na expozici prezentovat to nejlepší, co nabízí. Návštěvníci ochutnají také věhlasné, ručně vyráběné Štramberské uši a další krajové speciality jako třeba produkty pivovaru Nachmelená opice. Kdo se nebojí ruční práce, může si vyzkoušet, jak se štípe břidlice.

Perly z celého světa

V rámci HOLIDAY WORLD uvidí návštěvníci expozice z oblíbených i zcela nových destinací a oblastí, například italský ostrov Elba, oblíbené Chorvatsko s jeho lákadly, Slovinsko, ale i vzdálenější destinace jako Peru, Indonésii či již podruhé Japonsko. Po delší odmlce se vrací do Letňan Srí Lanka. Vše o cestovním ruchu najdou návštěvníci z řad odborné i široké veřejnosti už ve dnech 15. až 17. března v PVA EXPO PRAHA. Více na www.holidayworld.cz.

Líbil se Vám náš článek?