Poctivé dobroty ze statku v centru Prahy, to je Ježkův statek na Vinohradech

[slideshow_deploy id=’2296’]

Prodejna uzavřena

Při procházce Pražskými Vinohrady…

Obchůdek voní bylinkamimou pozornost upoutaly květináčky s nádherně čerstvými bylinkami vystavenými ve vchodu obchůdku. Pozvedl jsem hlavu abych zjistil s kým mám tu čest a ihned mé kroky po pár schodech vedly do útulného obchůdku, ve kterém mě přijala velmi přívětivá paní prodavačka.

Ježkův statek…

Nabídka čerstvé zeleniny ze statkuaneb poctivé jídlo z Vysočiny hlásal již zmiňovaný vývěsní štít. A opravdu regály v obchodě jsou plné výborných potravin, vyrobených přímo na statku a dalšími produkty zdravé výživy a BIO. Naleznete zde velký výběr čerstvých ovčích a kozích sýrů, mléčných výrobků, uzenin, nádherně voňavého pečiva, zeleniny nebo například citrónový tymián, který je výborný například na ryby – ale paní prodavačka Vám ráda poví další recepty, kde je vhodné tuto a ostatní bylinku použít.

Děti jsou zde vítané…

Dětský koutek v obchůdkua pokud budete mít štěstí jako já, také Vám zde nějaká holčička věnuje obrázek, který namalovala  u stolečku, určeného pro děti, zatím co rodiče nakupují. Děti zde mají spoustu pastelek a hraček a je tak pro ně návštěva obchodu zábava a ne otrava.

Odkud se ty dobroty berou?

zelenina ze statku láká všemi smysly

Nedaleko Bohdalína na Vysočině, leží v místě kterému se již před 150 lety říkalo Ježek. Z návštěv přátel majitelů tohoto statku a jejich chvály výborných domácích potravin vznikl nápad otevření obchůdku. krámek můžete navštívit od pondělí do soboty. Všední dny je otevřeno od 8:00 do 20:00 v sobotu potom od 9:00 do 15:00. Každou první středu v měsíci je otevřeno do půl noci.

Zapomeňte na stres supermarketů…

Perzonál je zde vždy usměvavý v tomto malém, „venkovském” obchůdku Vás nakupování bude bavit, naleznete zde velmi příjemný personál, ochotný Vám se vším poradit. Útulnou atmosféru a hlavně domácí suroviny, přímo z českých farem, za ceny více než přívětivé. Když nakoupíte tady, budete opravdu vědět co jíte.

pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

[nggallery id=23]

 
 

 

 

Líbil se Vám náš článek?