Oslaďte si život v Myslbeku a pomozte

Nákupní galerie Myslbek ve spolupráci s Kontem Bariéry převléká na podzim do nového kabátu svůj tradiční projekt „Pečení pro děti“, který funguje v pasáži již neuvěřitelných 16 let. Nový formát nese název „Dobro+Ty pro charitu“, a tak vhodně vystihuje hlavní dobročinný rozměr akce, který zůstává stejný. Cílem je pravidelně udělat radost jak zákazníkům Myslbeku v podobě chutných cukrářských výrobků či pečiva, tak Kontu Bariéry, které více než dvacet let pomáhá lidem s handicapem , aby jejich život byl snadnější a pohodlnější.

NG MyslbekDobročinná akce „Dobro+Ty pro charitu“ se bude konat přímo v pasáži Myslbek pravidelně, a to jednou za dva měsíce. Každá akce bude mít své originální pojetí i specifické téma. V rámci projektu budou mít zákazníci například možnost seznámit se zdravou výživou, ochutnat dobroty napečené známými osobnostmi a jejich zakoupením přispět dobrovolnou částkou na konkrétní projekty, lidi s postižením, kterým Konto Bariéry pomáhá. Nákupní galerie Myslbek dále také plánuje mimo jiné s tímto charitativním projektem svou účast na populárním Apetit Pikniku.

Ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků nový formát projektu vítá:„Jsem moc ráda, že se vracíme na známou adresu k přátelům z pasáže Myslbek. Náš projekt „Dobro+Ty pro charitu“ má zbrusu nové partnery – dodavatele skvělého pečiva a cukrářských výrobků. Napečou dokonce i dámy z našeho seniorského projektu! Co se však nemění, je smysl a podstata projektu – dobrovolným příspěvkem za pečivo pomůžete konkrétním klientům Konta Bariéry. Proto přijďte, oslaďte si život a pomozte.“

První akce v nové podobě proběhla již v sobotu 28. 11. 2015. K ochutnání byli domácí dobroty z bezlepkové cukrárny a také z pekařství Jana Maška. Výtěžek z tohoto dne půjde na sourozence Pavla a Dominika. Oba chlapci se narodili s těžkou mozkovou obrnou, Pavel má přidružené těžké mentální postižení a Dominik epilepsii. Péče o chlapce je pro rodinu náročná, bez osobní asistence se rodina při návštěvě lékařů neobejde, proto se Myslbek v rámci akce „Dobro+Ty pro charitu“ společně s Kontem Bariéry rozhodl podpořit právě tuto rodinu. Výtěžek sbírky Dobro+Ty pro Charitu bude věnován sourozencům Pavlovi a Dominikovi na přispění služby osobní asistence .

Radost z chutných dobrot se v Myslbeku rovná radosti těch, kteří pomoc potřebují. Smysluplný projekt „Dobrot+Ty pro charitu“ startuje!

Zbyněk Metelka (dle TZ)

NG Myslbek
Nákupní galerie Myslbek je pasáž mezi Novým a Starým Městem a spojuje rušnou ulici Na Příkopě s Ovocným trhem. Své jméno nese budova Myslbek, otevřená v roce 1996, po známém sochaři Josefu Václavu Myslbekovi. Na fasádě budovy v ulici Na Příkopě najdete pozoruhodnou kovovou bránu z nerez oceli, vážící osm tun. Její dvě gigantická posuvná křídla symbolizují spojení mezi Starou a Novou Prahou. Každý den se rozevírají a po skončení otevírací doby nákupní galerie zase zavírají. Druhá brána, jež vede na Ovocný trh, je zajímavá díky bronzovým hlavám, kterými ji ozdobil český sochař Karel Nepraš. Hlavy jsou obráceny různým směrem a symbolizují davy nakupujících.

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?