Olivové oleje pro náročné

Pro všechny, co hledají dokonalý olivový olej, je na českém trhu novinka: extra panenské olivové oleje ze španělského rodinného podniku Nobleza del Sur. Rodina Peñuelas-Sagra už po tři generace pěstuje olivy ve výjimečném středomořském mikroklimatu andaluské provincie Jaén. Dohlíží také na celý proces získávání olivového oleje ve vynikající kvalitě.

Perfektní přírodní podmínky, rodinné know-how, vášeň a houževnatá práce dávají dohromady extra panenské olivové oleje, které se můžou chlubit řadou ocenění z celého světa. V prastarých olivových hájích rodina pěstuje dvě rozdílné odrůdy oliv: Picual a Arbequina.

Chuť oleje kromě odrůdy ovlivňuje také doba sklízení – prémiová řada pochází z první říjnové sklizně, která zaručuje extra výraznou olivovou chuť a větší podíl vitaminů a dalších živin. Olej Reserva Familiar je pak produktem běžné listopadové a prosincové sklizně.

U nás jsou nyní olivové oleje Nobleza del Sur exkluzivně v prodeji na www.olivovy-olej.cz.

CENTENARIUM PREMIUM

Extra panenský olivový olej z první sklizně odrůdy Picual, která mu dodává neobvyklou chuť s výrazným dozvukem. V chuti jsou cítit vlivy rostlin, které s olivami koexistují ve sto let starém olivovém háji: mladá pšenice, levandule, rajské jablko, ale i zelený banán, jablko nebo zelená mandle. Za studena lisovaný olej se hodí na přípravu masa, ryb a mořských plodů, k těstovinám, k pizze, k polotvrdým a tvrdým sýrům, ale také k některým dezertům.

100 ml/ 199 Kč

250 ml/ 299 Kč

350 ml/ 619 Kč

500 ml/ 519 Kč

500 ml v dárkové krabici/ 599 Kč

ARBEQUINA PREMIUM

Jemný olej z říjnové sklizně odrůdy Arbequina, která je charakteristická jasně zelenou barvou a čerstvou chutí s výrazným aroma bylin a ovoce – zejména banánu, zeleného jablka a zelené mandle. Skvěle si rozumí s rybami a mořskými plody, ovocnými saláty a dezerty. Hodí se také na přípravu omáček a na carpaccia.

250 ml / 299 Kč

350 ml / 619 Kč

500 ml / 519 Kč

RESERVA FAMILIAR

Zelenožlutý olej z oliv Picual, který se sklízí v průběhu listopadu a prosince, má komplexní zralou chuť příznačnou pro tuto odrůdu. Dozvuk je hořký, s nádechem pepře. Je ideální pro přípravu dušeného masa, bílých ryb a omáček, ale také k rýži, luštěninám a polotvrdým sýrům. Hodí se i k přípravě těsta na domácí těstoviny nebo na pizzu.

250 ml / 175 Kč

500 ml / 299 Kč

 

Líbil se Vám náš článek?