Vydejte se s gastrovýlety.cz na ochutnávku Poštulkových tvarůžkových moučníků do netradiční cukrárny v srdci Hané

[slideshow_deploy id=’1262’]

Gastronomická rarita z Loštic, města které dalo světu unikátní sýr…

jedni je zatracují, druzí naopak milují, řeč je o Olomouckých tvarůžcích. Tento lehce stravitelný sýr s nízkým obsahem tuku se vyrábí v obci Loštice, nedaleko Olomoucké metropole, kde se také původně prodávaly na trzích a získali tak své jméno. Pokud jste fanouškové tohoto delikátního sýra, nebo jste mu zatím nepřišli na chuť, určitě se vydejte do tvarůžkové cukrárny do města tvarůžků – Loštic. Podání tohoto výrazného sýra v podobě slaných i sladkých moučníků zajisté rozšíří obzory Vašich chuťových buněk.

Na té našé Hané, máme bochte slané…

IMG_3374hlásá slogan Poštulkovy rodinné cukrárny, kde pro Vás své originální receptury připravují manželé Poštulkovi již od roku 2009. V příjemném prostředí nekuřácké cukrárny, můžete ochutnat například slané, do křupava upečené kremrole plněné jemnou sýrovou pěnou, různé rolády, lokše nebo tvarůžkový vdolek v perníku s povidly. Pokud Vás ale zastihne větší hlad, můžete vyzkoušet například tvarůžkový tataráček, bramborák, hot-dog a mnoho dalších tvarůžkových dobrot. Cukrárna samozřejmě nabízí i ,,normální” zákusky a pokrmy, takže si přijde na své i zarytý odpůrce tohoto sýra.

V Lošticích…

zaparkujete hned naproti cukrárně, pro cyklisty má cukrárna připravené stojany a za hezkých IMG_3395dnů můžete posedět na lavicích před cukrárnou. Cukrárna se nachází nedaleko malebného náměstí a otevřeno je každý všední den od 9.30 do 17.00, o víkendech od 13.30 také do 17.00.

Dále se ve městě nachází Muzeum Olomouckých tvarůžků, o kterém jsme chtěli také napsat, ale z muzea bohužel nikdo nereagoval na naše dotazy. Podle informací z webových stránek je muzeum otevřeno v době letních prázdnin každý den, v ostatní měsíce pouze po telefonické dohodě pro skupiny minimálně 8 osob. Muzeum také uvádí, že staví a připravuje nové prostory muzea, tak se necháme překvapit.

Z Loštic za dalšími gastrovýlety…

[caption id=”attachment_1308″ align=”alignleft” width=”150″]Kozí farma Rozinka Kozí farma Rozinka[/caption]

Nedaleko Loštic se nachází malá vesnička s kozí farmou s milým názvem Rozinka. Můžete zde ochutnat výborné a velmi zdravé kozí mléko, sýry a společně s paní majitelkou navštívit kozičky na jejich pastvě, kde se o těchto nezbedných zvířátkách dozvíte spoustu zajímavostí. A věřte, kozí mléko z farmy Rozinka nesmrdí, jak si někdo může myslet. Je to dáno čistou Hanáckou přírodou a kvalitní pastvou. Více se o kozí farmě dozvíte v našem článku zde.

Pokud Vás zajímají české sýry a víte že Česko není jen Eidam, určitě Vás zaujme náš seriál České sýry zde.

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

 

[nggallery id=15]

Kam dál:

Kontakt

Tvarůžková cukrárna

Komenského 325
789 83 Loštice

Zobrazit na mapě

Muzea

[caption id=”attachment_1382″ align=”aligncenter” width=”150″]Muzea plná chutí a vůní Muzea plná chutí a vůní, udělejte si výlet a objevte něco nového![/caption]

Výlety s dětmi

[caption id=”attachment_1846″ align=”aligncenter” width=”150″]Vydejte se s celou rodinou za poučnými, zábavnými a dobrodružnými výlety Vydejte se s celou rodinou za poučnými, zábavnými a dobrodružnými výlety[/caption]

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *