Nový pořad přichází na pomoc restauracím

Foto z pořadu Ano šéfováTelevize Prima od 12. listopadu nasazuje na pondělní večery pořad Ano, šéfová!. Rodinné duo Pagana, matka Jitka a syn Santo, převzali pomyslnou štafetu po Šéfovi Zdeňku Pohlreichovi, který českou gastronomii posunul o pořádný kus dopředu. Jitka a Santo se budou věnovat nejen kuchyni, ale také chodu restaurace, obsluze a mezilidským vztahům. Na řešení všech problémů vyrážejí originálně vybaveni humorem, německou precizností a italskou pohostinnosti.

Šéf je v téhle zemi jenom jeden. Zdeněk Pohlreich udělal pro náš obor ohromný kus práce a my se budeme snažit pokračovat v jeho stopách, i když půjdeme trochu jinou cestou,“ říká Santo Pagana.

Jitka Pagana dlouhé roky provozovala několik luxusních restaurací v Německu, ale před lety se i se synem vrátila do Česka. Každý z nich zde vede vlastní restauraci, v níž se snaží zúročit zkušenosti s italskou pohostinností a německou precizností. Diváci uvidí nejen to, jak svým osobitým stylem pomáhají neprosperujícím restauracím a hospodám, ale budou také moci nahlédnout do svérázného vztahu matky a syna. Ten je plný humoru a emocí, což je určitě dáno i tím, že Jitka se před mnoha lety provdala za Sicilana a Santo jako správný syn své matce neodporuje – má totiž německou výchovu, ale i italskou vášeň a hlavu plnou vlastních nápadů.

Jitka se Santem jsou především výtečná dvojice. Mají k sobě blízko, vždyť je to máma se synem, ale přitom jsou tak rozdílní. Jitka je pragmatická, ostrá a ironická, Santo je vtipný, hodný a empatický, oba dva milují svůj obor a nedokážou pochopit, když to někdo fláká, nebo nedejbože je dokonce schopen vařit blivajzy. Zdeněk Pohlreich byl sám voják v poli a neměl před kamerou parťáka, který by mu oponoval, nebo jej naopak podpořil. A to se v konceptu s dvojicí Jitka & Santo mění: divák tak vidí, že měnit restaurace k lepšímu lze i v jiskřícím dialogu,“ říká o pořadu Vít Klusák, režisér a producent společnosti Hypermarket Film.

Nový pořad tv prima, ano šéfováZdeněk Pohlreich pozvedl českou gastronomii a zapsal se do povědomí lidí jako ostrý Šéf. Naučil nás, jak nejíst v hospodách blafy. My půjdeme dál. Spousta restaurací nefunguje ne proto, že by se lidé nesnažili, ale prostě a jednoduše proto, že neví, jak se to má dělat. Chceme se zaměřit nejen na jídlo, ale i na to lidské, což je podle mne stejně důležité, říká o novém pořadu Jitka Pagana.

Během šesti premiérových dílů čeká diváky návštěva restaurace v Ostravě s dost svérázným kuchařem nebo motorest v malé vesničce v pohraničí, který bojuje o přežití. Rodinné duo zavítá i do podniku na břehu Lipna, kde vládnou dvojčata, do staročeské restaurace v Praze v historickém zemanském dvoře a do příliš moderní valašské restaurace. Jitku a Santa čeká i pořádný rock n‘ roll v bývalé masně v Kroměříži.

Jsem takovým gastronomickým rádcem, předávám dál, co jsem se sám naučil. Jde vlastně o koučink. Já mám hlavu plnou vizí a nápadů, mammá zase po letech praxe ví, co funguje, a co ne. Dynamika mezi námi dokáže, doufejme, vehnat lidem vítr do plachet,“ představuje svou roli v pořadu Santo Pagana.

Na první díl nového pořadu se diváci mohou těšit už 12. listopadu ve 21.30 na Prima