NETRADIČNÍ DĚTSKÝ DEN V ZOO

Děti koukající na sochu ledního medvěda v expozici ZOO LiberecTrochu netradiční dětský den..

v areálu liberecké zoo proběhne v sobotu 30. 5. od 10.00 do 14.00. Žáci druhých stupňů libereckých ZŠ a víceletých gymnázií zábavnou a zajímavou formou představí ohrožená zvířata a mezinárodní ochranářské projekty, na kterých ZOO Liberec spolupracuje.

ZOO LiberecProstřednictvím prezentací, her, výtvarných dílniček, divadelních scének a soutěží o ceny mohou dospělí i malí návštěvníci společně s žáky prozkoumat faunu jihovýchodní Asie, zjistit, jak se žije dětem v Africe či se něco dozvědět o problematice palmového oleje. K vyhledávaným stanovištím bude jistě patřit malování afrických masek na obličej, tvorba Afrikou inspirovaných náhrdelníků, dětmi vyrobená speciální počítačová hra apod. Hlavně kluci pak jistě ocení možnost vyzkoušet si fotbálek uzpůsobený skromným africkým podmínkám. Koupí tematických suvenýrů, které děti pro tuto příležitost vyrobily, budou moci návštěvníci prezentované prospěšné projekty na místě osobně podpořit. Všechny zastávky v zoo propojí i stezka s úkoly a s tajenkou.

Zábava se zeleným festivalem před branami ZOO..

PřírodaZdravá strava, přírodní stavitelství, permakultura nebo energetická soběstačnost, jsou hlavními tématy letošního Greenfestu, který se koná 30. května od 10hodin  v budově Lidových sadů a zahradě.
Součástí festivalu jsou zajímavé přednášky a stánky lokálních výrobců, ukázky řemesel i hudba – vystoupí Dagmar Voňková nebo skupina Dva. Na děti čeká bohatý program dílen a představení divadla DNO ve 12hodin.

Návštěvníci ZOO mohou využít slevenky na vstup a získají celodenní vstupenku na Greenfest za 100 Kč, děti mají vstup zdarma.

 

 

                                                    

Líbil se Vám náš článek?