Muzeum hodin v Glashuette v češtině!

historické hodiny v expozici německého muzea hodin v Glashuette Již od doby svého otevření v roce 2008 přitahuje Německé muzeum hodin Glashütte nejen hosty z Německa, ale i zahraniční návštěvníky, kteří do tohoto malého městečka ve Východním Krušnohoří míří čím dál častěji. Nově je pro návštěvníky k dispozici i česky namluvený audioprůvodce, který byl doposud nabízen pouze v němčině, angličtině a čínštině. Popisky u jednotlivých exponátů jsou v německém a anglickém jazyce.

Fascinace časem..

na obrázku dívky zkouší nový audio průvodce v českém jazyce v muzeu hodin v německém Glashuette nedaleko českých hranicPod heslem “Fascinace časem-žít čas” prezentuje muzeum hodin na ploše 1000 m2 více než 165 letou hodinářskou tradici v Sasku. Muzeum představuje moderní a interaktivní svět času, který osloví nejen vyloženě hodinářské nadšence, nýbrž se obrací cíleně i na rodiny a mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět něco bližšího o tajích časomíry či napínavém hospodářském vývoji zdejšího regionu.

vitríny v muzeu hodin v německém Glashuette plné historických hodin, hodinek a ciferníků

Historií času..

Návštěvníci jsou prováděni chronologicky řazenými odděleními jednotlivých historických epoch, kde se mohou seznámit s technickým vývojem příslušného období. Technický pokrok zde velmi působivým způsobem představují unikátní přístroje pro měření času i další neobvyklé exponáty. V průběhu prohlídky je pohled návštěvníků na jednotlivé technické a praktické aspekty hodinářského řemesla a celý obsah tohoto oboru zprostředkován takovým způsobem, že ani odborníci a ani laici tu rozhodně nepřijdou zkrátka.

Krásně zdobené pozlacené hodinky v expozici muzea hodin Glashuette Výstava zahrnuje kapesní hodinky, pendlovky, náramkové hodinky, námořní chronometry, modelové ukázky hodinářských pracovišť, nástroje i výrobky jemných mechanik. Mezi cca 450 exponáty se nalézají i rarity, jako např. kapesní hodinky s natahováním na klíček z tzv. gründerského období, kapesní hodinky se samonatahovacím mechanismem a datumovkou z roku 1900, námořní chronometr, který byl použit během německé polární expedice k jižní točně roku 1911, velmi přesné pendlovky s krokovým mechanismem z roku 1895, jeden z exemplářů vzácných kapesních hodinek s tourbillonem z roku 1925 anebo jedny z prvních náramkových hodinek vyrobených zde v Glashütte roku 1926. Výstava neopomíjí ani válečnou produkci a události z konce 2. světové války. Na monitorech je možno sledovat očité svědky popisující zničení, demontáž i nové začátky výroby. Oddělení věnované období NDR ukazuje, jak se i přes velmi těžké začátky podařilo pokračovat v tradici Glashütte.

Hodinářská tradice v Glashuette ..

Poté, co došlo k opětovnému sjednocení Německa, se stala Glashütte opět synonymem pro kvalitu, preciznost a luxus „Made in Germany“. V četných manufakturách věhlasných značek jako Glashütte Original, A. Lange & Söhne, UNION nebo Wempe se dnes stejně jako před 165 lety rodí přesné hodinky. Tehdy se jednalo převážně o kapesní hodinky, dnes jsou to hodinky náramkové. Glashütte je dnes stejně jako tehdy pojmem pro nejvyšší německé hodinářské umění.

Muzeum hodin informace

Budova muzea hodin v německém Glashuette Na dvou podlažích a na ploše 1000 m² je tu k vidění více než 450 jedinečných exponátů, které vypráví historii zdejších světově proslulých hodinářských manufaktur. Součástí multimediální prezentace jsou nejen kapesní a náramkové hodinky, ale též námořní chronometry, nástroje a astronomické modely vyrobené v Glashütte v různých historických epochách.

Město Glashütte leží na úpatí Krušných hor (Erzgebirge), zhruba dvacet kilometrů od českých hranic, přičemž cesta autem po dálnici z Prahy trvá necelé dvě hodiny.

 • otevřeno denně 10–17 hod.
 • Deutsches Uhrenmuseum Glashütte | Schillerstraße 3 Glashütte
 • VSTUPNÉ
  • Dospělí 6,- € |
  • snížené 4,- € | do 6 let zdarma
  • rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 12,- €
  • slevy pro skupiny nad 10 osob |

Česká brožura k výstavě 3,50 € | český, anglický, německý a čínský audioguide