Muzejní noc v Drážďanech

Muzejní noc v Drážďanech se blíží a předprodej vstupenek již běží. Muzejní noc se letos koná v sobotu 6. července od 18 hodin večer do jedné hodiny po půlnoci. Jedna jediná vstupenka platí do padesátky muzeí v Drážďanech a také současně jako jízdenka na všechny linky MHD v Drážďanech i na regionální dopravu od českých hranic (v oblasti VVO), a to od 14 hodin odpoledne do 6 hodin ráno. Proto se vyplatí si ji pořídit v předprodeji. Zakoupit ji lze ve všech zúčastněných muzeích a ve stáncích drážďanského dopravního podniku DVB.

Se vstupenkou na muzejní noc si můžete prohlédnout expozice ve Zwingeru, v Rezidenčním zámku, Albertinu, Dopravním muzeu, Muzeu hygieny, Vojenského muzea, v Technických sbírkách, Železničním muzeu, Panometru a mnoha dalších. Muzejní noc má již tradičně bohatý doprovodný program pro dospělé i pro děti s mnoha akcemi, které nevyžadují znalost němčiny. Ať už jde o taneční a hudební vystoupení nebo kreativní a experimentální dílny.

Na co mohou těšit zejména děti?

Rodiče s dětmi by neměli minout Dopravní muzeum, v jehož druhém poschodí vstoupí do ráje Lega. Nebo se tu mohou projet zmenšeným modelem legendární lokomotivy Saxonia a od 22:30 hodin začne breakdance-show. V Muzeu Hygieny budou návštěvníci hledat “sluneční záři” a to nejen díky aktuální mimořádné výstavě věnované sluneční soustavě »Shine on Me. Wir und die Sonne«, ale i na koncertě »Fly me to the moon« před budovou muzea nebo při jógovém pozdravu slunci pod dohledem profesionální lektorky. Někoho pak možná zláká mezinárodní salón krásy. Na druhé straně řeky, na dvoře zámku Jägerhof, ve kterém je Muzeum saského lidového umění se Sbírkou loutek, bude možné navštívit všechny expozice a za hezkého počasí je na nádvoří zámku připravem program pro děti včetně obří loutky.

Muzejní noc v Drážďanech

Něco pro náročnější publikum

Zajímá vás, jak se dříve vytápělo město? Sestupte po příkrých schodech do podzemí pod Brühlovu terasu a otevře se před vámi celá historie města a kanálů dálkového vytápění z roku 1900. Mědirytecký kabinet v nejvyšším patře Rezidenčního zámku zve na mimořádnou výstavu »Rembrandts Strich« (Rembrandtův tah). Základ výstavy tvoří jedinečná drážďanská kolekce, která se zaměřuje na Rembrandta jako kreslíře a tiskáře a je doplněna cennými mezinárodními půjčkami. Vystaveno bude asi sto děl ze všech tvůrčích období, včetně dvou slavných portrétů. O patro níž, v nově otevřeném přepychovém Malém plesovém sále Rezidenčního zámku se bude tančit a o kousek dál na nádvoří Albertina předvede Jacopo Godani & Dresden Frankfurt Dance Company ve 20:30 performanci nazvanou »Life Forms« . Kroky těch, kteří dávají přednost romantické noční vycházce, mnohou vézt do drážďanské botanické zahrady mezi svíčkami osvícenými květinami.

Muzejní noc v Drážďanech

Příjezd do Drážďan a předprodej – jak ušetřit?

Předprodej vstupenek na Muzejní noc začal 10. června 2019. | Jednotlivá vstupenka stojí třináct euro, zlevněná devět eur. Rodiny (dva dospělí a až čtyři děti do 14 let) platí 28 eur. Pro děti do šesti let je vstup volný. | Nákup vstupenky v předprodeji se vyplatí: vstupenka totiž platí nejen na vstup do všech zúčastněných zařízeních mezi 18–1 h, ale rovněž jako jízdenka na regionální dopravu v celém tarifním pásmu VVO, a to od 14 hodin odpoledne do 6 hodin ráno následujícího dne. | Vstupenky budou k dispozici ve všech zúčastněných institucích a ve stáncích Drážďanského dopravního podniku DVB. LETOŠNÍ NOVINKA: Od letošního roku se vstupenky dají koupit i na všech červených automatech DB (Deutsche Bahn) v regionu a na žlutých automatech drážďanského dopravního podniku DVB. To znamená, že vstupenky dostanete např. i hned za českou hranicí v automatu DB na nádraží v Bad Schandau. | Kompletní program muzejní noci bude od 10. června 2019 k dispozici na internetové stránce museumsnacht.dresden.de

Dle TZ Zbyněk Metelka

Foto: LH Dresden © Matthias Rietschel