Muzejní noc plná vědy a zábavy v iQLANDII

Na obrázku vědec provádějící pokus v laboratoři ve science centru iQlandie v Liberci. Fotka k článku o účasti iqlandie na muzejní nociV pátek 15. května odstartuje v Liberci již XI. ročník Festivalu muzejních nocí a iQLANDIA u toho nebude chybět! Poprvé se však lektoři science centra přesunou do ohniště dění, a to přímo do stanového města u Severočeského muzea a Oblastní galerie Liberec. Divákům předvedou Světelnou science show, zábavné experimenty, badatelské aktivity i hravé exponáty. Muzejní noc startuje v 17 hodin.

„Návštěvníci se mají doopravdy na co těšit. Od 18:30 je čeká pohádka O chemickém království, během níž princezna Vědomila a šílený vědec Zweinstein na hlavní stage předvedou, jak snadno zapálit oheň vodou, jak přinutit balónek k levitaci nebo jak vyrobit raketu. Další velkou večerní atrakcí bude bezesporu Světelná science show plná ohňů, výbuchů a kouře,“ říká Monika Vamberová, programová manažerka iQLANDIE. Show začíná od 21:30.

 

Program Muzejní noci iQLANDIA
  • 18:00 – 24:00 Hlavní stage MN (Vítězná ul. u OGL)
  • 18:30 – 19:00 Pohádka o chemickém království plná experimentů, které projdou jen princezně Vědomile a šílenému vědci Zweisteinovi.
  • 21:30 – 22:00 Světelná science show plná ohňů, výbuchů a kouře
  • 18:00 – 22:00 „Stanová základna“ iQLANDIE (Vítězná ul. u muzea)
  • 6 až 8 stanovišť s badatelskými aktivitami
  • 4 interaktivní exponáty (Elektrosymfonie, Vyměň kolo auta,
  • 2 hlavolamy …) Vyrob si lampion, Ochutnej hmyzí speciality (saranče v čokoládě či sušenka s moučným červem)
  • Experimentuj s vesmírnou zimou
  • Odhal tajemství mikrosvěta Zabublej si obří bublinu

Badatelská základna iQLANDIE..

Na obrázku vědec provádějící show s ohněm v Liberecké iqlandiiVe stanu iQLANDIE jsou od 18 do 22 hodin pro příchozí nachystána badatelská stanoviště. U nich si lidé vyrobí lampiony, ochutnají hmyzí speciality jako třeba saranče v čokoládě, odhalí tajemství mikrosvěta, zaexperimentují si s vesmírnou zimou či si vyzkouší vyměnit kolo u auta na čas. K mání budou i kvízy a hlavolamy.

V Liberci a Jablonci to žije..

Na obrázku jsou svítící lampiony s motivem hvězd připravené pro společnou muzejní noc měst Jablonec nad Nisou a Libereczajímá Vás co dalšího můžete během muzejní noci zažít a kam se vydat? Pod Ještědem to bude žít září světel a lampionů. Další zajímavé tipy na noční muzejní zážitky naleznete v našem článku  MUZEJNÍ NOC V ZÁŘI SVĚTEL A LAMPIONŮ.


iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.