Léto v Konstantinových Lázních slibuje i kvalitní českou grilovačku

Grilovací domek v Konstantinových lázních, na obrázku grilované pochoutkyVůně grilovaných specialit láká gastroturisty, výletníky, cyklisty i další návštěvníky do Konstantinových Lázní. U zastřešené terasy lázeňského domu Prusík byl zprovozněn grilovací domek. Hosté zde každý den mohou ochutnat výtečně připravená domácí masa a k nim přikousnout například tradiční rozpek pečený na dřevě. Vše spláchnou kvalitním pivem z malého nového plzeňského pivovaru Raven, vybraným moravským vínem či ovocnou šťávou kombinovanou s lázeňským pramenem Prusík. A to vše má společné jmenovatele – zdraví, kvalitní české suroviny a čerstvost.
Posezení u grilovaných dobrot je určeno pro individuální návštěvníky i celé skupiny přátel. Každý si může vybrat, na co má právě chuť, nebo si objednat připravená prkénka s ochutnávkou různých druhů mas a příloh. Chuťové pohárky i zrak hostů potěší také čerstvé bylinky a jedlé květiny. „Dbáme na kvalitu všech surovin a nabízíme čerstvé grilované speciality inspirované českou i mezinárodní kuchyní. Používáme výhradně čerstvé nemražené marinované maso z českých chovů, bylinky pěstujeme na vlastní zahrádce,“ říká Lenka Janočková ( koordinátor projektu ). Maso je připravováno jedinečnou technologií na výkonném plynovém grilu kanadské výroby. Pro tepelnou úpravu pečiva a masa je v domku také pec. V nabídce bude časem i uzené maso.
grilované špízy

Návštěvníci grilovacího domku u terasy lázeňského domu Prusík si mohou vybrat z několika možných příloh, mezi nimiž nechybí plzeňský rozpek podle receptu našich babiček pečený v peci přímo na dřevě, což mu dává jedinečnou chuť.

Stejně lákavá je i nabídka nápojů. „Piva představují výběr toho nejlepšího z produkce českých řemeslných pivovarů. Jsou svrchně kvašená, což je nejstarší způsob kvašení zaručující květnatější vůni. Kdo neholduje pivu, může se osvěžit točeným ciderem, vyrobeným ze stoprocentní šťávy z českých jablek bez ředění vodou a přidaného cukru. Bílá i červená přívlastková vína jsou pečlivě vybraná od kvalitního moravského vinaře. Naší lokální/lázeňskou specialitou jsou pak čerstvé ovocné šťávy kombinované s lázeňským pramenem Prusík,“ poznamenává Lenka Janočková.
Pohoštění v grilovacím domku je během léta otevřené denně od 12 do 22 hodin.

Konstantinovy Lázně

Léto v Konstantinových Lázníchjsou jediné lázně v Plzeňském kraji, obklopuje je krásná příroda a husté lesy, návštěvníci zde najdou síť kvalitních cyklo a inlinestezek i tras pro pěší. V blízkém okolí je možné navštívit řadu památek, zajímavostí, farem, koupat se dá v unikátním čedičovém jezeře… Lázeňský dům Prusík leží přímo v centru městečka/lázeňského parku (centrum města je nedaleko). Při posezení na jeho kryté terase a pochutnávání si na grilovaných specialitách si můžete vychutnat také klidnou atmosféru lázeňského parku.