iQLANDIA připomíná 2. světovou válku interaktivní výstavou i s náletem bombardérů

simulátor střílení z pancéřové pěsti na výstavě k sedmdesátému výročí konce války v libereckém science centru iqlandia Kulaté sedmdesáté výročí..

od konce druhé světové války si připomíná i liberecké science centrum iQLANDIA autenticky pojatou výstavou Tajné zbraně druhé světové války. Návštěvníci tak prožijí simulovaný nálet bombardérů nebo si budou moci zastřílet z obávané pancéřové pěsti. Expozici lze navštívit od 16. července do 7. prosince 2015!

Druhá světová válka byla na zbraně velmi bohatá. Jak se strany konfliktu předháněly ve vývoji zbraní, byly postupně objevovány zcela nové technologie a zařízení, které mají využití i v současnosti. Termínem Tajné zbraně pak označujeme zbraně, které tyto technologie nesly a měly zvrátit průběh války ve prospěch příslušné strany konfliktu.

výstava tajné zbraně v Liberecké iqlandiiA právě tyto zbraně se liberecká iQLANDIA rozhodla zmapovat a přiblížit návštěvníkům. Některé jsou představeny grafikou, jiné pomocí modelů. Science centrum ale výstavu pojalo tak, aby se návštěvník ocitl v době před sedmdesáti lety. „Zažijete simulovaný nálet bombardérů nebo si zastřílíte z pancéřové pěsti. Prohlédnete si také pracoviště velitele SS, řadu běžných pěchotních zbraní a vyzkoušíte si práci s minohledačkou “ přiblížil garant výstavy Josef Brožek.

Chybět nebude ani slavný šifrovací stroj Enigma, zážitek z expozice podtrhnou také dobové zvuky a projekce.

iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.

 

Číst dál:

Chřest: kulinářský skvost s historií a zdravotními výhodami

Chřest: Kulinářský skvost s historií a zdravotními výhodami! Objevte jeho bohatou historii, nutriční hodnotu a zdravotní benefity. Rozdíly v přípravě bílého a zeleného chřestu vám pomůžou pochopit, jak nejlépe využít tuto lahůdku. Přidejte chřest do svého jídelníčku a začněte objevovat jeho chutné tajemství!

Líbil se Vám náš článek?

Kafe latte, Americano, macchiato – vyznáte se v nabídkách kaváren?

Buďte expertem přes kávové nápoje.. Máte rádi kávu, ale dělá vám trochu problém vyznat se v různých druzích tohoto aromatického lahodného nápoje? Dali byste si občas i něco jiného než „presso“, ale nevíte, co od dalšího nápoje čekat? Přinášíme vám manuál kávového experta. Espresso.. Nápoj o objemu zhruba 30 ml …

Líbil se Vám náš článek?

Jak nejlépe vyfotit unikátní památky

Doba letních dovolených je již sice za námi, ale i chladnější podzimní počasí vybízí k cestování. Babí léto je ideální dobou pro návštěvu tuzemských i cizokrajných měst.

Líbil se Vám náš článek?
hovězí steak na grilu

Recepty na letní grilování

Nemohli jste se dočkat prvních teplejších dnů a večerů? Váš gril dlouho zahálel? Už nebude. Grilovací sezona může začít.

Líbil se Vám náš článek?

Letní pikniky: Užijte si čas s přáteli a udržte potraviny čerstvé díky skleněným dózám

Léto je v plném proudu a s ním přichází ideální doba pro pikniky, grilování nebo opékání špekáčků. Nezáleží na tom, jestli se sejdete v parku, na louce nebo u vody. Hlavní je strávit čas s rodinou a přáteli, užít si lahodné pokrmy a být na čerstvém vzduchu.

Líbil se Vám náš článek?

Klub českých turistů uspořádal Mezinárodní setkání na Stezce Českem

První ročník letního Mezinárodního setkání na Stezce Českem se konal na Šumavě na turistické chatě Prášily ve dnech 6. – 9. června. Slavnostní zahájení proběhlo v pátek 6. června.

Líbil se Vám náš článek?

Luxfer open space v České Skalici uvádí výstavu Outside of the Art – Vně umění

Kurátorka Petra Zachovalová uvedla v těchto dnech v České Skalici v Galerii Luxfer výstavu německého malíře Karla-Heinze Schwinda (*1958) s názvem Outside of the Art – Vně umění. Název výstavy naznačuje, že Schwind tvoří umění v izolaci, mimo současný umělecký svět.

Líbil se Vám náš článek?

Mlékárna Valašské Meziříčí byla oceněna v rámci soutěže Mlékárenský výrobek roku hned čtyřikrát

Ministerstvo zemědělství, Českomoravský svaz mlékárenský, Český komitét Mezinárodní mlékařské federace, Sekce pro mléko při Potravinářské komoře České republiky společně s Ústavem mléka, tuků a kosmetiky VŠCHT Praha vyhlásili vítěze v rámci soutěže MLÉKÁRENSKÝ VÝROBEK ROKU 2024. Mlékárna Valašské Meziříčí byla oceněna celkem čtyřikrát.

Líbil se Vám náš článek?

Recept na jahodovou Panna Cottu z kefíru

Přichází sezona jahod. Jednoho z nejmilovanějšího ovoce u nás. Jednak skvěle vypadá, a to ať už jako ozdoba koktejlů, tak i výborně chutná. Existuje celá řada receptů na jahodové koláče. Mlékárna Valašské Meziříčí, ale přichází s tipem na lehký a lahodný desert. A to v podobě panna cotty z Kefíru.

Líbil se Vám náš článek?
Líbil se Vám náš článek?