Hradozámecká noc na Mníšku s pohádkovými strašidýlky a slečnou Marplovou

ohňostroj na zámku Mníšek pod BrdyV sobotu 29. srpna se zámek v Mníšku pod Brdy připojí k již šesté Hradozámecké noci. Při té příležitosti se připravují speciální Pohádkové prohlídky se strašidýlky pro děti a Detektivní prohlídky se slečnou Marplovou pro dospělé. K tomu se můžeme těšit na výtvarné tvoření, country kapelu Balzám, dobré víno nebo slavnostní ohňostroj.

Dračí štěňátka pro nejmenší..

Již od 16 hodin začnou prohlídky pro nejmenší návštěvníky, Pohádkové se strašidýlky. Ne, nemějte obavu, žádné strašení a lekání se nechystá, existují přeci i roztomilá a hodná strašidýlka, která slouží pro potěchu, k zábavě nebo jako šikovní pomocníčci. Třeba maličká plemena pohádkových dráčků. I ti umějí sálat oheň, tedy spíš takový plamínek.

V odpočinkovém pokoji zámeckého pana barona jeden malý dráček udržoval teplo v kamnech a taky hlídal ohřívadlo na kávu, aby nevystydla. K hradozámeckým strašidlům patří také například bezhlaví rytíři nebo bílé paní. Jedna taková občas chodí i po chodbách mníšeckého zámku. Dřív se objevovala v pokojíčku s kolébkou, kde chovala malá miminka a pomáhala o ně pečovat. Zpívala jim, přebalovala, oblékala do košilek.

Staňte se ,,zámeckým” detektivem..

Větší návštěvníci se mohou zapojit do pátrání. Od 20 hodin je čekají Detektivní prohlídky na motivy Agathy Christie s průvodkyní slečnou Jane Marplovou, zvídavou a bystrou dámou, která všemu přijde na kloub. Dojde na zámku k hrdelnímu zločinu? Kdo zemře, bude to příbuzný z rodiny majitele nebo někdo z personálu? Během prohlídky prvorepublikových interiérů nás čeká hledání indicií a pátrání po zajímavých předmětech. Pomůžete slečně Marplové odhalit pachatele?

Zámek Mníšek pod Brdy
Zahrada zámku Mníšek pod Brdy

  • Zámek Mníšek pod Brdy se nachází nedaleko jižního okraje Prahy v malebném kraji pod hřebeny Brdské vrchoviny
  • Pro dospělé a větší návštěvníky jsou připraveny dva prohlídkové okruhy rozdělené na reprezentační část a soukromé pokoje
  • Místního čerta, který dostal jméno Brdík, mohou návštěvníci spatřit v Kouzelném sklepení zámku. A spolu s ním i další pohádkové bytosti jako vodníka, ježibabu, královskou rodinu nebo víly
  • Více o zámku Mníšek pod Brdy zde
Líbil se Vám náš článek?