Čokoláda, která dodá jiskru vaší pleti

cokoladova-maskaAsi každý víme, že když si dáme pár čtverečků čokolády, cítíme se hned šťastnější. A není to jen zásluha dobré chuti! Čokoláda totiž obsahuje látku tryptofan, která v našem mozku uvolňuje serotonin. A právě ten nám zlepšuje náladu a zároveň vypouští do našeho těla endorfiny.

Vyzkoušejte čokoládovou masku, která není určena jen pro milovnice čokolády

V salonech krásy Dolce Diva nově nabízí v rámci kosmetického ošetření pleti 100% přírodní čokoládovou masku na obličej značky Gerards, která je směsí kakaa a oleje z kakaových bobů. Kakao obsahuje přírodní antioxidanty, které výborně působí na organismus. Kakao podporuje tvorbu endorfinu, hormonu radosti, což přispívá ke zlepšení nálady, příznivě působí na nervový systém. Kakaový olej zvláčňuje, zvlhčuje, tonizuje a bojuje proti stárnutí pokožky.

 „V každém období života si pokožka vyžaduje jinou péči. Základní typ pokožky je dán genetikou, je možné ho však ovlivnit různými faktory, jako je strava, kouření, životní prostředí, stres, trávení, kosmetika, hormony nebo pohyb,“ vysvětluje Veronika Kleinerová, majitelka pražských salonů krásy Dolce Diva (www.dolcediva.cz) a dodává: „Typ pleti se může během života měnit. Větší část obyvatelstva má pleť normální až smíšenou. Nejste si jistá, do jaké kategorie patří Vaše pleť? Typ pleti lze určit jednoduchým testem.“

Nejjednodušší test, jak správně zařadit svoji pleť, je ji omýt vodou a počkat 20 – 40 minut. Poté na bradu, nos, čelo a tváře přitisknout 4 části papírového kapesníčku. Pokud máte pleť mastnou, jsou všechny části kapesníčku mastné. V případě smíšené pleti, se ukáží mastné otisky jen na T-zóně (tedy brada, nos, čelo). Suchá pleť bude bez mastných otisků. Máte-li normální pleť, najdete slabě mastná místa.

Díky správnému určení typu pleti vám kosmetička pomůže vybrat i vhodnou pleťovou kosmetiku. Více informací na www.dolcediva.cz.